Stany Zjednoczone: 73-latek stanął w obronie kobiety. Napastnik był uzbrojony

Świat
Stany Zjednoczone: 73-latek stanął w obronie kobiety. Napastnik był uzbrojony
Pixabay/diegoparra; YouTube/Khou11
73-latek próbował wyciągnąć napastnika z samochodu

73-letni mężczyzna z Teksasu został okrzyknięty bohaterem po tym, jak stanął w obronie kobiety, którą zaatakował uzbrojony napastnik. Choć starszy pan nie zdołał powstrzymać złodzieja przed kradzieżą auta, to do ostatniej chwili z nim walczył.

Do zdarzenia doszło 7 września w południe w Houston w stanie Teksas. Kobieta, która była ofiarą napadu, wyszła z placówki zajmującej się realizacją czeków i szła w kierunku swojego pick-upa - relacjonuje NY Post. Wtedy pojawił się mężczyzna, który wycelował w jej kierunku broń, przydusił i zażądał kluczyków. Następnie wsiadł do samochodu i zamierzał odjechać. 

 

ZOBACZ: Rośnie liczba kradzieży drewna. Straż Leśna postawiona jest w stan gotowości

 

Sytuację zauważył 73-letni mężczyzna. Podbiegł do napastnika i próbował wyciągnąć go z pojazdu. Wtedy wywiązała się bójka. Mężczyźni zaciekle okładali się pięściami. Emeryt został uderzony pistoletem w głowę, po czym upadł, a złodziej odjechał skradzionym autem. Rana na głowie starszego mężczyzny wymagała interwencji lekarzy. 

 

 

W sieci pojawiło się nagranie wykonane telefonem przez świadków zdarzenia. 73-letni mężczyzna to Simon Mancilla senior, ojciec trójki dzieci i dziadek 11 wnucząt. Trwają poszukiwania złodzieja. Policja w Houston poinformowała, że do tej pory nie udało się znaleźć także skradzionego pojazdu, czarnego GMC Sierra. 

dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie