Piła. Wpadł, gdy przechodził na czerwonym świetle. Był poszukiwany listem gończym

Polska
Piła. Wpadł, gdy przechodził na czerwonym świetle. Był poszukiwany listem gończym
Policja Wielkopolska
Mężczyzna próbował oszukać policjantów podając fałszywe dane

W Pile (woj. wielkopolskie) patrol policji zauważył mężczyznę, który przeszedł przez przejście dla pieszych na czerwony świetle. Po wylegitymowaniu 39-latka okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym. Mężczyzna trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło 9 września na ul. Bydgoskiej w Pile. Patrolujący ulicę policjanci zauważyli, jak mężczyzna zignorował sygnalizację świetlną i przeszedł przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Mundurowi zareagowali na popełnione wykroczenie i podjęli próbę legitymowania - poinformował st. sierż. Wojciech Zeszot.

39-latek próbował ukryć swoją tożsamość

Mężczyzna próbował oszukać policjantów podając fałszywe dane. Funkcjonariusze ustalili jednak, że popełniający wykroczenie, to 39-letni pilanin. Wówczas okazało się, dlaczego próbował ukryć swoją tożsamość.

 

39-latek był poszukiwany listem gończym. Miał odbyć karę roku i dwóch miesięcy więzienia. Został zatrzymany i trafił do aresztu.

 

ZOBACZ: Lubuskie. Policjant dogonił pijanego kierowcę. Wyciągał go zza kierownicy

 

Mężczyzna odpowie dodatkowo za popełnienie dwóch wykroczeń: wprowadzenia w błąd funkcjonariuszy oraz przejścia przez jezdnię na czerwonym świetle.

msm/arż / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie