Wielka Brytania. Osobliwe zachowanie nowego króla. Wideo hitem w sieci

Świat
Wielka Brytania. Osobliwe zachowanie nowego króla. Wideo hitem w sieci
Reuters
Moment, kiedy Karol III kazał służbie zabrać pojemnik

Karol III został oficjalnie proklamowany królem Zjednoczonego Królestwa. Uwadze brytyjskich dziennikarzy nie umknęło osobliwe zachowanie nowego monarchy, który swoimi gestami wymuszał na służbie uprzątnięcie stolika, na którym podpisywał dokumenty.

W sobotę Rada Akcesyjna oficjalnie ogłosiła Karola III królem Wielkiej Brytanii. Państwowa ceremonia zwieńczona była podpisaniem dokumentów przez nowego monarchę oraz przez część uczestników uroczystości. 

 

Swoje podpisy najpierw złożyli królowa małżonka Kamila oraz nowy książę Walii, Wilhelm, syn Karola III. Na końcu podpis zamieścił sam król. 

 

 

Wymownym gestem król nakazał pałacowej służbie uprzątnięcie biurka i zabranie z niego pojemnika z piórami, który przeszkadzał Karolowi. 

Zachowanie nie uszło uwadze internautów i mediów, które zwracają uwagę, że królowa-małżonka Kamila oraz książę Wilhelm nie mieli problemu z samodzielnym podpisaniem dokumentów i zorganizowaniem sobie przestrzeni na biurku. 

Królewska służba 

W skład dworu królewskiego, czyli Royal Household, wchodzi także służba królewska, czyli pracownicy pomagający rodzinie królewskiej w wypełnianiu obowiązkach "służbowych", ale także w życiu codziennym. 

 

Najbliższa rodzina monarchy, mieszkająca w Pałacu Buckingham, nie musi wykonywać praktycznie żadnych czynności samodzielnie - w każdej towarzyszy im służba. 

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Ciało Elżbiety II opuściło rezydencję w Balmoral

 

O żywność troszczy się kuchnia pałacowa wraz z zespołem kucharzy, testerów potraw i kelnerów. Sprzątaniem pałacowych komnat zajmuje się dedykowany zespół, podobnie z kwestią mody. Za ubiór rodziny odpowiadają styliści i prywatni krawcy. 

 

Służba towarzyszy rodzinie królewskiej także przy toalecie oraz pomagają się ubrać czy rozebrać. 

 

Pałacowa służba jest jednym z przywilejów rodziny królewskiej i jest dość szeroko rozbudowana. Poza pracownikami, który zadaniem jest otwieranie drzwi komnat przed chodzącymi po pałacu osobami, są też osoby zajmujące się np. konserwacją zabytków i dzieł sztuki w Buckingham, tudzież samego budynku. 

laf/zdr/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie