Moskwa. Putin otworzył "największe w Europie" koło widokowe. Działało jeden dzień

Świat
Moskwa. Putin otworzył "największe w Europie" koło widokowe. Działało jeden dzień
Telegram/Солнце Москвы
Władimir Putin otwierał Słońce Moskwy zdalnie

Rosjanie hucznie obchodzili święto swojej stolicy i otworzyli w Moskwie wielkie koło widokowe. Diabelski młyn jest o pięć metrów wyższy od londyńskiego London Eye. Tyle tylko, że konstrukcja w stolicy Wielkiej Brytanii działa bez zarzutu, a rosyjska inwestycja przestała działać po jednym dniu.

Moskwa świętowała w sobotę swoje 875-lecie. Z tej okazji Władimir Putin, łącząc się zdalnie, otworzył "Słońce Moskwy" - według rosyjskich mediów "największe w Europie" koło widokowe. Diabelski młyn ma wysokość 140 metrów.

 

Nowa inwestycja została otwarta z pompą, a uroczystość uświetniała nie tylko zdalna obecność prezydenta Rosji, ale też para nowożeńców, którzy wymienili się obrączkami w jednym z wagoników, kiedy ten znajdował się w najwyższym punkcie.

 

 

Całe szczęście, że nie zdecydowali się na najważniejszą ceremonię w życiu dzień później. W niedzielę koło przestało działać, o czym poinformowały również rosyjskie, państwowe media, między innymi gazeta "Kommiersant".

 

Praca w "ograniczonym" trybie

Najpierw służby prasowe obiektu przekazały, że została ograniczona sprzedaż i dostępność biletów. "Ze względu na ogromny ruch, dostęp do atrakcji został ograniczony" - napisano w komunikacie.

 

W niedzielę o godzinie 15:00 pojawiło się nowe oświadczenie. Tym razem poinformowano o "ograniczeniu pracy obiektu" oraz że Słońce Moskwy będzie działać w trybie "miękkiego startu" ze "stopniowym wzrostem obciążenia".

 

 

Służby prasowe obiektu nie tracą jednak ducha i zapewniają, że to normalna na świecie praktyka i wszystkie wielkie koła widokowe działały w ograniczonym zakresie po otwarciu.

jk/ sgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie