Świdnica: Mikołaj D. oskarżony o zabójstwo ojczyma. Mężczyzna twierdzi, że działał w obronie

Polska
Świdnica: Mikołaj D. oskarżony o zabójstwo ojczyma. Mężczyzna twierdzi, że działał w obronie
Google Street View
Świdnica, ulica Francuska

Trwa proces Mikołaja D. oskarżonego o zabójstwo swojego ojczyma. Młody mężczyzna rok temu zadał konkubentowi swojej matki 12 ciosów nożem. 19-latek twierdził, że działał w obronie koniecznej. Prokuratura nie podziela tej argumentacji.

Do Sądu Okręgowego w Świdnicy wpłynął akt oskarżenia przeciwko 19-latkowi, który zadał swojemu ojczymowi 12 ciosów nożem. W wyniku obrażeń 45-latek zmarł. Do zdarzenia doszło 28 sierpnia 2021 roku, przy ulicy Francuskiej w Świdnicy.

 

- Prokuratura Rejonowa w Opolu została wyznaczona do prowadzenia postępowania przeciwko Mikołajowi D. podejrzanemu o czyn z art. 148 §1 kodeksu karnego. Mikołaj D. pozostaje pod zarzutem zabójstwa Sylwestra P., któremu w dniu 28 sierpnia br. zadał 12 ciosów nożem powodując m. in. rany kłute klatki piersiowej i jamy brzusznej. W złożonych wyjaśnieniach podejrzany co do zasady potwierdził sprawstwo odnośnie zarzucanego mu czynu - mówił we wrześniu 2021 roku Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu, cytowany przez portal Swidnica24.pl.

 

ZOBACZ: Warszawa. Zabójstwo na Pradze Południe. 32-latek uderzał znajomego cegłą

 

Stanisław Bar poinformował w środę, że mężczyzna pozostaje pod zarzutem zabójstwa w zamiarze bezpośrednim

Oskarżony tłumaczy, że działał w obronie koniecznej

Mikołaj D. wyjaśniał, że dokonując zabójstwa konkubenta swojej matki działał w obronie koniecznej. Z argumentacją obrony młodego mężczyzny nie zgadza się prokurator.

 

Oskarżony przebywał w tymczasowym areszcie do początku 2022 roku. Aktualnie jest na wolności i pozostaje pod nadzorem policji.

mms/zdr / swidnica24.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie