Iga Świątek w półfinale US Open. Wojna nerwów w drugim secie z Jessicą Pegulą

PAP/EPA/CJ GUNTHER
Iga Świątek awansowała do półfinału US Open

Iga Świątek w dwóch setach pokonała Amerykankę Jessicę Pegulę (6:3, 7:6) i awansowała do półfinału US Open 2022. To najlepszy wynik w karierze Polki na tych kortach. O finał zagra z Aryną Sabalenką.

Mecz Świątek z Pegulą (nr 8 w światowym rankingu) był trzecim spotkaniem tenisistek na profesjonalnych kortach. W kwietniu w półfinale turnieju w Miami Polka wygrała 6:2, 7:5, z kolei w czerwcowym ćwierćfinale French Open triumfowała 6:3, 6:2.

Mecz na US Open był wyrównany do piątego gema, gdy Amerykance udało się przełamać Polkę. Świątek szybko jednak odrobiła stratę, a następnie wygrała trzy kolejne gemy i seta.

ZOBACZ: Iga Świątek po przegranej w Wimbledonie: Nie wiem kiedy nauczę się grać na trawie

W drugim secie nastąpiła wymiana ciosów, a zawodniczki przełamywały się niemal naprzemiennie. 10 z 12 gemów kończyło się porażką zawodniczki serwującej. Ostatecznie doszło do tie-breaku, który liderka światowego rankingu wygrała 7-4.

"Najlepszy mecz" Świątek w US Open

- Bez wątpienia był to mój najlepszy mecz nie tylko w tegorocznym US Open, ale generalnie w całej historii moich występów w tym turnieju - powiedziała Świątek na pomeczowej konferencji prasowej.

Na drodze Polki do finału stanie teraz rozstawiona z "szóstką" Białorusinka Aryna Sabalenka. Polka ma z nią dodatni bilans 3-1, ostatnie trzy mecze wygrywała w dwóch setach.

ZOBACZ: Nick Kyrgios stanie przed sądem. Tenisista jest oskarżony o napaść

- Teraz zmierzymy się w Wielkim Szlemie, więc to będzie inne doświadczenie. Nie wiem, jak to będzie, ale będę pracować nad tym, aby utrzymać koncentrację i determinację na tym samym poziomie. Grałyśmy ze sobą, znamy się, ale wszystko się dopiero okaże - podkreśliła tenisistka.

Świątek po raz pierwszy w karierze dotarła do półfinału US Open. Turniej w 2021 r. skończyła na 4. rundzie.