Rosja. Lekcje patriotyzmu w szkołach. "Rośnie nowe putlerjugend"

Świat
Rosja. Lekcje patriotyzmu w szkołach. "Rośnie nowe putlerjugend"
PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV
Rosja. Lekcje z patriotyzmu w rosyjskich szkołach

W sieci pojawiło się nagranie z lekcji patriotyzmu, prowadzonej w rosyjskiej szkole. - Sława sowieckiej armii, Sława wyzwolicielom - recytują dzieci, maszerując w rytm muzyki. "Rośnie nowe putlerjugend" - oceniła ukraińska agencja Unian.

W serwisie Telegram ukraińska agencja Unian zamieściła nagranie z rosyjskiej telewizji, na którym zobaczyć można, jak w Rosji wyglądają lekcje patriotyzmu. - Sława armii sowieckiej, sława wyzwolicielom. Sława narodowi sowieckiemu. Narodowi wyzwolicieli. (…) Kim byli wasi dziadkowie? Nasi dziadkowie to zwycięzcy. Jesteśmy wnukami zwycięzców - słychać na nagraniu uczniów.  

 

ZOBACZ: Dmitrij Pieskow: Problemy z dostawami gazu będą trwały do zniesienia sankcji


Podczas lekcji patriotyzmu dzieci ubrane są w białe koszule, dziewczynki mają eleganckie spódnice i białe rajstopy. Na głowach uczniów zobaczyć można furażerki radzieckie, w rękach mają flagi Federacji Rosyjskiej

"Bajki o banderowcach i inne bzdury o Ukrainie, wylewające się z rosyjskich telewizorów i kanałów na Telegramie bledną w porównaniu z tym, co dzieje się teraz w Rosji, gdzie rośnie nowe putlerjugend" - napisała agencja Unian, komentując nagranie. 

 

Rosja. Lekcje patriotyzmu 

Ministerstwo Oświaty Rosji wprowadziło do programu nauczania szkolnego lekcje patriotyzmu. Przedmiot został nazwany "Rozmowy o rzeczach ważnych" i w założeniu resortu ma być poprowadzony na podstawie informacji o "operacji specjalnej", jak Rosja nazywa wojnę w Ukrainie.

Według rosyjskiego resortu lekcje mają odbywać się w każdy poniedziałek rano. "Ogromna pomoc wojenna oraz inna przekazywana przez Zachód dla ukraińskiej władzy przeciąga działania wojenne, zwiększając liczbę ofiar śmiertelnych operacji" - m.in. takie informacje pojawiły się w programie jednej z lekcji.

anw/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie