Białoruś. Opozycjoniści będą mogli zostać objęci amnestią. Aleksandr Łukaszenka zdecydował

Świat
Białoruś. Opozycjoniści będą mogli zostać objęci amnestią. Aleksandr Łukaszenka zdecydował
Wikimedia Commons/Serge Serebro, Vitebsk Popular News
Aleksandr Łukaszenka: Amnestia dla skruszonych opozycjonistów

Aleksandr Łukaszenka ogłosił, że skazani opozycjoniści, którzy wyrażą skruchę będą mieć możliwość amnestii. - W ciągu ostatnich dwóch lat wszyscy zmądrzeli - powiedział prezydent Białorusi cytowany przez Interfax.

Białoruscy opozycjoniści, którzy zostali skazani za swoją działalność, będą mieć możliwość amnestii - ogłosił Aleksandr Łukaszenka. 

 

Agencja Interfax przekazała, że deklaracja padła podczas spotkania na temat poprawy ustawodawstwa dotyczącego obywatelstwa i amnestii. Warunkiem ewentualnego anulowania wyroku ma być wyrażenie skruchy. 

 

ZOBACZ: Białoruś. Andrzej Poczobut napisał list z aresztu

 

- Wśród skazanych są różne osoby, w tym takie, które przypadkowo się potknęły albo popełniły przestępstwa przez zaniedbanie. Są też skazani za drobne przestępstwa czy akty o charakterze protestacyjnym - mówił Łukaszenka. 

Tylko dla tych, którzy "naprawdę na to zasługują"

Jak dodał, "w ciągu ostatnich dwóch lat wszyscy zmądrzeli". - Wkroczyli na drogę sprostowania i całkowitego zadośćuczynienia. Mogą więc być traktowani z pobłażaniem - powiedział. 

 

ZOBACZ: Lekkoatletka Kryscina Cimanouska otrzymała polskie obywatelstwo

 

Łukaszenka podkreślił jednak, że jakiekolwiek ustępstwa są możliwe tylko w przypadkach osób, które "naprawdę na to zasługują". - Najważniejsza jest sprawiedliwość - stwierdził.

 

- Bandyci i ekstremiści nie należą do tego grona - mówił. 

mst / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie