Lubienia. Tragiczne potrącenie na chodniku. Nie żyje kobieta w zaawansowanej ciąży

Polska
Lubienia. Tragiczne potrącenie na chodniku. Nie żyje kobieta w zaawansowanej ciąży
Fot. PSP Kielce

Tragiczne potrącenie w Lubieni (woj. świętokrzyskie). Samochód uderzył w idącą chodnikiem rodzinę, w tym kobietę w zaawansowanej ciąży. Życia ciężarnej i jej dziecka nie udało się uratować - ustaliła reporterka Polsat News Karolina Ziewiecka. Sprawca wypadku był pijany i chwilę wcześniej uczestniczył w stłuczce.

Do tragicznego zdarzenia doszło o godz. 10:40 w Lubieni w pow. starachowickim. Osobowy citroen jadący krajową "dziewiątką" w kierunku Iłży zjechał na przeciwległy pas, a później na chodnik, gdzie staranował dwie osoby dorosłe. Razem z nimi było dwoje dzieci w wieku czterech i pięciu lat.

 

- Auto przeleciało przez rów i wylądowało na chodniku znajdującym się po drugiej stronie - przekazał polsatnews.pl st. kap Marcin Bajur z kieleckiej straży pożarnej. Dodał, że dorosłe ofiary wypadku to brat i siostra. 

Pijany kierowca miał wcześniej stłuczkę

Reporterka Polsat News donosi, że kierowca samochodu był pod wpływem alkoholu. Policja potwierdziła, że 61-latek miał ponad promil alkoholu we krwi i uczestniczył w stłuczce w miejscowości, przez którą wcześniej przejeżdżał.

 

ZOBACZ: Wielkopolskie: Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych. Zginął czteroletni chłopiec

 

Mimo pomocy udzielonej przez służby ratownicze nie udało się uratować życia kobiety ani jej dziecka. Zmarła była w zaawansowanej ciąży.

 

W wypadku ranny został też mężczyzna, który z urazem nogi trafił do szpitala. 

 

Dzieci nie odniosły obrażeń. 

 

ap/arż / Polsat News / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie