Francja: Piloci pobili się podczas lotu. Zostali zawieszeni

Świat
Francja: Piloci pobili się podczas lotu. Zostali zawieszeni
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay
Do bójki między pilotami doszło niedługo po starcie

Dwóch pilotów linii lotniczych Air France zostało zawieszonych po tym, jak pobili się w kokpicie podczas lotu. Interweniować musiał jeden z członków załogi, który pozostał z pilotami aż do lądowania.

Szwajcarski portal "La Tribune" poinformował, że do bójki między pilotami doszło w czerwcu podczas lotu Airbusem A320 z Genewy do Paryża.

Bójka w kokpicie

Dwaj piloci krótko po starcie zaczęli się kłócić w kokpicie, po czym wywiązała się między nimi bójka. Powód awantury nie jest znany, ale rzecznik linii Air France określił ją jako "całkowicie nieodpowiednie zachowanie".

 

ZOBACZ: Bójka personelu z pasażerami na lotnisku w Sao Paulo. Poszło o królika

 

Na niewłaściwe zachowanie pilotów zareagowali inni członkowie załogi, kiedy usłyszeli niepokojące hałasy z kokpitu. Jeden z nich pozostał z pilotami aż do lądowania w Paryżu. Jak poinformowały linie Air France, cytowane przez "La Trinbune", incydent nie wpłynął na bezpieczeństwo lotu. 

Piloci zawieszeni w obowiązkach

Obaj piloci zostali zawieszeni w obowiązkach. 

 

Sprawa wyszła na jaw, kiedy w opublikowanym w ubiegłym tygodniu raporcie francuskiej agencji BEA, zajmującej się bezpieczeństwem lotów cywilnych stwierdzono, że niektórzy piloci linii lotniczej nie podchodzą rygorystycznie do procedur bezpieczeństwa.

pgo/BBC News/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie