USA: Na pustyni znaleziono dwa ciała. To znany muzyk i jego żona

Świat
USA: Na pustyni znaleziono dwa ciała. To znany muzyk i jego żona
Facebook/The SodaCrackers
Larry i Betty Petree

Ciała znaleziono w samochodzie pośrodku pustyni Mojave (USA) w niedzielę. Po paru dniach zidentyfikowano zmarłych. To znany kalifornijski muzyk Larry Petree i jego żona Betty - poinformowało biuro szeryfa hrabstwa Kern. Małżeństwo utknęła na pustkowiu, bo zabrakło im paliwa.

Ciała Larry'ego i Betty Petree odnaleziono w niedzielę po południu na wschód od California City. Zwłoki Larry'ego znajdowały się na siedzeniu kierowcy, a jego żony Betty na zewnątrz samochodu, w pozycji siedzącej oparte o tylne koło.

Co wydarzyło się na pustyni?

Prawdopodobnie para utknęła pośrodku pustyni, bo zabrakło im paliwa. Biuro szeryfa poinformowało, że dokładna przyczyna zgonu małżeństwa zostanie podana później, ale nie ma podejrzeń, że do ich śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie.   

 

W mediach społecznościowych muzyka pożegnał zespół The Soda Crackers, z którym Larry grał na swoim ostatnim koncercie benefisowym Bakersfield Music Hall of Fame 30 lipca. "Przesyłamy kondolencje rodzinie Petree oraz jego fanom" - napisano.

 

Susza w Kalifornii

We wszystkich 58 hrabstwach Kalifornii ogłoszono stan nadzwyczajny z powodu suszy. Od czerwca w życie weszły przepisy, które mają regulować zużycie wody przez mieszkańców stanu. Strażacy walczą również z wieloma pożarami.

 

Naukowcy wyliczyli, że ostatnie 20 lat było najsuchsze w regionie od co najmniej IX wieku n.e., a emisje gazów cieplarnianych przez człowieka przyczyniają się do tego w około 40 proc. - podano w czasopiśmie naukowym "Nature".

pgo/grz/New York Post
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie