Strzelce Krajeńskie: 34-latek strzelił z broni pneumatycznej do przypadkowej kobiety

Polska
Strzelce Krajeńskie: 34-latek strzelił z broni pneumatycznej do przypadkowej kobiety
Lubuska Policja
34-latek strzelił do kobiety przechodzącej przez jezdnię

34-latek strzelił z broni pneumatycznej do kobiety przechodzącej przez przejście dla pieszych. Mężczyzna został zatrzymany dzięki reakcji policjanta po służbie, który widział to zdarzenie. Sprawca był w przeszłości kilkukrotnie karany.

Kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych na ul. Chrobrego w Strzelcach Krajeńskich. Kilkadziesiąt metrów dalej stała grupka mężczyzn. Okazało się, że jeden z nich miał przy sobie broń pneumatyczną. 

 

ZOBACZ: Łódzkie. Pięciolatek z przebitym sercem. Drut przebił je jak strzała

 

- W pewnym momencie kobieta, która wraz z mężem przechodziła przez przejście dla pieszych poczuła silny ból w okolicach pleców -relacjonuje asp. Tomasz Bartos, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Strzelił do przypadkowej kobiety. Został zatrzymany

Zdarzenie zauważył policjant po służbie, który przechodził w okolicy. To on zatrzymał 34-latka. Po wezwaniu na miejsce policji okazało się, że sprawca był wcześniej karany. 

 

ZOBACZ: Radomsko: Mężczyzna podejrzany o zabicie partnerki. Grozi mu dożywocie

 

- Na szczęście metalowa kulka trafiła poszkodowaną w okolice pleców, dlatego skończyło się na zasinieniu. Mężczyzna został zatrzymany. Następnego dnia w trakcie przesłuchania usłyszał zarzut dotyczący narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - poinformował asp. Tomasz Bartos, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

 

34-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

dsk/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie