USA, Alabama. Student chciał pomóc przy zepsutym aucie. Zginął w strzelaninie

Świat
USA, Alabama. Student chciał pomóc przy zepsutym aucie. Zginął w strzelaninie
Pixabay/Facebook/ Mikayla Paulus
W strzelaninie w lesie zginął 22-latek

Tragiczna śmierć 22-latka z Florydy, który wraz z partnerką zatrzymał się na drodze, by pomóc kobiecie udającej, że ma zepsuty samochód. Napastniczka wyprowadziła parę do lasu, a następnie zastrzeliła mężczyznę. 20-latce nic się nie stało. "Adam był najwspanialszą osobą na ziemi" - napisała, żegnając chłopaka.

Do zdarzenia doszło na jednej z dróg w stanie Alabama. 

 

Adam Simjee i jego dziewczyna Mikaya Paulus zatrzymali się w lesie Talladega, w pobliżu Parku Narodowego Cheaha - podaje "The Guardian". Chcieli pomóc kobiecie, która - rzekomo - miała mieć problem z autem.

 

ZOBACZ: Szwecja. Strzelanina w centrum handlowym w Malmoe. Ranne dwie osoby

 

"Potrzebującą" okazała się Yasmine Hider - uzbrojona przestępczyni. Zmusiła ona 22-latka i 20-latkę do wejścia do lasu. Wtedy Simjee wyciągnął własny pistolet i strzelił kilka razy do Hider w obronie swojej oraz partnerki. Nie przeżył jednak konfrontacji. Napastniczka została ranna.


Służby powiadomiła Mikayla Paulus, która nie ucierpiała w strzelaninie.

Dziecko z naładowaną strzelbą

Niespełna kilometr od miejsca zdarzenia mundurowi natrafili na obozowisko, w którym mieszkała Hider. Była tam też jej domniemana wspólniczka - Krystal Diane Pinkins.

 

Podczas akcji policji z lasu wybiegło 5-letnie dziecko trzymające w rękach naładowaną strzelbę. Odłożyło ją dopiero przy obezwładnionej Pinkins.

 

ZOBACZ: USA. Strzelanina w parku rozrywki w Illinois. Trzy osoby ranne

 

Kobietę zatrzymano, zarzucając jej narażenie dziecka, morderstwo, porwanie i kradzież. Hider trafiła do szpitala. Gdy wydobrzeje, również trafi do aresztu. Odpowie za morderstwo, porwanie dwóch osób i napad. Stanowi urzędnicy ds. opieki nad dziećmi przejęli opiekę nad synem Pinkins.

"Najwspanialsza osoba na świecie"

20-letnia Mikayla Paulus opublikowała w sieci zdjęcia i pożegnalny wpis.

 

 

"Wczoraj mój świat się skończył. Mój powód do życia, moja bratnia dusza, życiowy partner, przyszły ojciec moich dzieci, zginął w parku stanowym w Alabamie. Nie mam słów, które mogłyby opisać odczuwany przeze mnie szok i ból. Mieliśmy przed sobą całe życie. Adam jest najwspanialszą osobą, jaką kiedykolwiek spotkałam" - napisała.

ac / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie