USA, Watsonville. Zderzenie dwóch małych samolotów. Zginęły trzy osoby i pies

Świat
USA, Watsonville. Zderzenie dwóch małych samolotów. Zginęły trzy osoby i pies
NGO
W katastrofie zginęły trzy osoby i pies

Trzy osoby i pies zginęły po tym, jak dwa małe samoloty zderzyły się w Watsonville, w północnej Kalifornii. Wypadek miał miejsce podczas próby lądowania na wiejskim lotnisku. Trwa wyjaśnianie przyczyn katastrofy.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie. Pierwsze wzmianki o katastrofie opublikowano na Twitterze tuż przed godziną 15:00. Dwa samoloty - Cessna 152 i Cessna 340 zderzyły się w powietrzu. Łącznie na ich pokładach były trzy osoby i pies - podało CNN.

 

ZOBACZ: Awaryjne lądowanie samolotu w Warszawie. Załoga zgłosiła usterkę

 

Dochodzenie prowadzą amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu. Choć konkretna przyczyna tragedii nie jest jeszcze znana, ze wstępnych ustaleń wynika, że jedna maszyna wlatywała nad lotnisko, aby wylądować. Drugi samolot prawdopodobnie manewrował na ziemi, by wystartować.

 

Lotnisko nie posiada wieży kontroli lotów.

 

WIDEO: Zderzenie dwóch samolotów w USA

 

Raport z katastrofy nawet za dwa lata

- Zbieranie niezbędnych danych zajmie nam około dwóch tygodni. Potem publikujemy raport wstępny. Końcowy dokument, z prawdopodobną przyczyną wypadku, zostanie wydany za około 12 do 24 miesięcy - mówi Fabian Salazar, inspektor ds. bezpieczeństwa lotniczego NTSB.

 

Władze miasta - w opublikowanym oświadczeniu - podkreśliły, że są "zasmucone, słysząc o tym tragicznym incydencie, w którym zginęły trzy osoby". Złożono również kondolencje przyjaciołom i rodzinom ofiar.

 

Watsonville leży około godziny na południe od San Jose.

ac/Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie