Garwolin. 26-latka więziła i głodziła psy. Borys i Węgielek szukają domu

Polska
Garwolin. 26-latka więziła i głodziła psy. Borys i Węgielek szukają domu
Fundacja Animal Rescue Polska
Maltretowany przez poprzednią właścicielkę szczeniak Borys szuka domu

W stanie agonalnym, słaniający się na nogach, wycieńczony - w takim stanie był pies Borys, który więziony i głodzony przez 26-letnią kobietę mieszkał w blaszanym garażu. Gehennę razem z nim przeszedł kilkumiesięczny szczeniak Węgielek. Teraz Fundacja Animal Rescue Polska pomaga czworonogom dojść do siebie i szuka dla nich domu.

Zwierzęta były głodzone i trzymane dzień i noc w blaszanym garażu przez 26-letnią Paulinę Z. z gminy Osiec pod Garwolinem. Sygnał o maltretowanych psach otrzymali policjanci. Kobieta zły stan czworonogów tłumaczyła tym, że nie chciały jeść. 

 

Funkcjonariusze poprosili o pomoc przedstawicieli Animal Rescue. - Odnaleźliśmy Borysa w stanie agonalnym, słaniającego się na nogach, bez dostępu do wody, jedzenia. Jego organizm jest wyniszczony. To półroczny pies, który ma zapadnięta głowę wręcz, nie ma mięśni - wymieniał Dawid Fabjański, prezes fundacji Animal Rescue Polska. 

 

- Po trzech dobach przebywania u nas pod opieką lekarzy weterynarii, jego kondycja jest trochę lepsza, co widać po zdjęciach z dnia interwencji - dodał. 

 

 

Kobieta prawdopodobnie nie uniknie odpowiedzialności. - My dzisiaj kończymy zbieranie materiałów dowodowych dot. znęcania się nad psem i drugim szczeniakiem - zastrzegł prezes Fundacji. 

Apel o adopcję Borysa i Węgielka 

- Ogromny apel o to, żebyśmy pomogli znaleźć dom tym psom. Kluczowa sprawa to ciepły dom i odpowiedni człowiek, który będzie w stanie zaopiekować się nimi - mówił Fabjański. 

 

Chętni do adopcji Borysa i Węgielka powinni wejść na facebookową stronę Animal Rescue Poland albo zgłosić się pod numer telefonu 792 112 222. - Będziemy współpracować z tym domem pod kątem behawioralnym i weterynaryjnym, żeby doprowadzić do funkcjonalności - ten pies powinien ważyć dzisiaj 20 kg, waży 10 kg - zaznaczył wolontariusz. 

ap / Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie