Święto Wojska Polskiego. Żołnierze zapraszają na wojskowe pikniki

Polska
Święto Wojska Polskiego. Żołnierze zapraszają na wojskowe pikniki
Polsat News
"Na piknikach i punktach rekrutacyjnych będzie można rozpocząć karierę jako żołnierz" - zaznacza MON w komunikacie.

W wielu miejscach w całej Polsce w poniedziałek odbywają się pikniki organizowane przez żołnierzy i Ministerstwo Obrony Narodowej z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego. Jedną z wielu atrakcji jest możliwość zobaczenia wojskowego sprzętu z bliska.

W poniedziałek, 15 sierpnia, tradycyjnie w Polsce obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. Przypada na dzień zwycięskiej dla wojsk polskich Bitwy Warszawskiej, tzw. "Cudu nad Wisłą", kiedy to dowodzone przez marszałka Józefa Piłsudskiego odziały armii polskiej zdecydowanie pokonały wiele liczniejsze wojska radzieckiej Rosji. Starcie było elementem Wojny Polsko-Bolszewickiej z lat 20. XX wieku. 

Pikniki zamiast defilady 

W tym roku nie będzie parady wojskowej, która zazwyczaj odbywała się w Warszawie, w zamian tego, wojskowi zapraszają na pikniki. Poza tradycyjną "wojskową" grochówką, odwiedzający będą mogli pooglądać sprzęt polskiej armii z bliska.

 

"W całym kraju zorganizujemy kilkadziesiąt pikników wojskowych, na których będzie można zobaczyć to, co w Wojsku Polskim najlepsze – będzie nowoczesny sprzęt wojskowy, wojskowa muzyka, grochówka oraz oczywiście sami bohaterowie dnia – żołnierze wszystkich rodzajów polskich sił zbrojnych" - przekazano w komunikacie.

 

 

MON zapowiedziało także obecność punktów informacyjnych, gdzie będzie można pozyskać informacje o możliwościach wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego. 

 

WIDEO: Grochówka i wojskowy sprzęt z bliska. Żołnierze zapraszają na pikniki 

 

"Na piknikach i punktach rekrutacyjnych będzie można rozpocząć karierę jako żołnierz. Będziemy zachęcać do dołączenia do nowej formuły służby – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Każdy będzie mógł sprawdzić jak wiele Wojsko Polskie może mu dać i kim może zostać w armii. A możliwości jest co nie miara – służbę można podjąć w każdym zakątku Polski i w dowolnie przez siebie wybranej specjalności. Zostań więc pancerniakiem, pilotem, marynarzem, żołnierzem cyberwojsk – kim tylko chcesz" - reklamuje pikniki MON.  

 

WIDEO: Nowe uzbrojenie w polskiej armii 

 

laf/ sgo/Polsat News/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie