Lubuska marszałek pisała o rtęci w Odrze. Niemiecki minister zaprzecza

Polska
Lubuska marszałek pisała o rtęci w Odrze. Niemiecki minister zaprzecza
PAP/Marcin Bielecki
Śnięte ryby w Odrze

Poinformowaliśmy tylko, że odczyn pH jest bardzo wysoki i nie możemy sobie wyjaśnić dlaczego - powiedział minister rolnictwa, klimatu i środowiska Kraju Związkowego Brandenburgia Axel Vogel. Wcześniej marszałek województwa lubuskiego napisała, że polityk w rozmowie z nią potwierdził wysokie stężenie rtęci w Odrze.

Podczas konferencji prasowej w Szczecinie po spotkaniu ministrów ds. środowiska i gospodarki wodnej Polski i Niemiec ws. zanieczyszczenia Odry, dziennikarze zapytali niemieckiego ministra o wpis Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak dotyczący rtęci w Odrze.

 

"Axel Vogel minister rolnictwa i środowiska landu Brandenburgia w bezpośredniej rozmowie ze mną potwierdził, że stężenie rtęci w Odrze było tak wysokie, że nie można było określić skali. Nie ma jeszcze badań samych ryb. Strona niemiecka ma mieć je jeszcze dziś" - napisała w piątek na Twitterze marszałek.

 

 

Minister Vogiel powiedział, że ta wypowiedź nie jest mu znana. - Poinformowaliśmy tylko, że odczyn pH jest bardzo wysoki i nie możemy sobie wyjaśnić dlaczego. To wszystko - dodał.

Jacek Ozdoba: Skłamała celowo

Wiceminister środowiska i klimatu Jacek Ozdoba stwierdził na Twitterze, że "marszałek celowo skłamała w sprawie rtęci".

 

pgo/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie