Rosjanie chcą ostrzelać Zaporoską Elektrownię Atomową. Wywiad: Oskarżą Ukrainę

Świat
Rosjanie chcą ostrzelać Zaporoską Elektrownię Atomową. Wywiad: Oskarżą Ukrainę
Wikimedia Commons
Elektrownia atomowa w Zaporożu

Do miasta Enerhodar w obwodzie zaporoskim okupanci wjechali samobieżnym działem, na którym zawieszono ukraińską flagę - podaje agencja UNIAN, powołując się na dane wywiadu. Służby informują, że zostanie to wykorzystane do prowokacji i oskarżenia sił ukraińskich o ataki na Zaporoską Elektrownię Atomową.

Wywiad wojskowy w Kijowie poinformował, że okupanci planują ostrzelać zaporoską elektrownię z dział, na których zawieszono ukraińską flagę.

 

Jak uściślił Główny Departament Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy poinformował, "Rosjanie ostrzeliwują Zaporoską Elektrownię Atomową ze wsi Wodiane i przygotowują się do prowokacji".

 

"Rosjanie ostrzeliwują okolice zaporoskiej elektrowni atomowej"

W raporcie czytamy, że "jedno z uderzeń artyleryjskich dokonanych przez siły rosyjskie uszkodziło przepompownie warsztatu ciepła i łączności podziemnej, a kolejne spowodowało częściowe zniszczenie remizy strażackiej, która jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo elektrowni atomowej".

 

ZOBACZ: Zaporoska Elektrownia Jądrowa. Daniłow: Rosjanie mogą wysadzić elektrownię

 

Wywiad dodał, że po ostrzale w okolicznych lasach wybuchł pożar, a "jego gaszenie jest trudne ze względu na uszkodzenia remizy strażackiej".

"Prawdziwi mieszkańcy odmawiają udziału w prowokacjach Rosji"

Z udostępnionego przez wywiad raportu wynika, że "okupanci aktywnie tworzą obraz swojej propagandy". "W tym celu podstawiono dwa autobusy, którymi rzekomo mieli przemieszczać się lokalni mieszkańcy i personel" - wyjaśniono.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Alarmy bombowe na terenie całego kraju. Rosja wystrzeliła pociski manewrujące

 

"Prawdziwi mieszkańcy odmawiają uczestnictwa w takich prowokacjach" - podkreślił wywiad.

 

Dodatkowo we wsi Enerhodar "okupanci wjechali samobieżnych działem artyleryjskim oznaczonym literą Z". "Zawisła na nim ukraińska flaga. Zostanie to wykorzystane do dalszych prowokacji i oskarżania Sił Zbrojnych Ukrainy" - podają służby wywiadowcze.

mst/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie