Australia: Kangur próbował wtargnąć na teren rosyjskiej ambasady. Incydent nagrała kamera

Świat
Australia: Kangur próbował wtargnąć na teren rosyjskiej ambasady. Incydent nagrała kamera
Russian Embassy in Australia/Facebook
Na teren rosyjskiej ambasady w Australii próbował wtargnąć kangur

Przed budynkiem ambasady Rosji w stolicy Australii, Canberze, doszło do niecodziennego incydentu. Na teren placówki dyplomatycznej próbował wtargnąć... kangur. Cały incydent uchwyciła jedna z kamer, a nagranie opublikowano w mediach społecznościowych.

Rosyjska ambasada zamieściła fragment nagrania na swoim profilu na Facebooku. Widoczny na nim kangur próbował przedostać się na drugą stronę bramy. Podjął desperacką próbę, jednak ostatecznie nie udało mu się przecisnąć, więc uciekał. 

 

"Monitoring zarejestrował próbę nieautoryzowanego wejścia na teren ambasady. Nikt nie został ranny" - napisali rosyjscy dyplomaci. 

 

"Chciał pokazać wsparcie dla Ukrainy"

Film szybko stał się popularny w mediach społecznościowych. Internauci żartowali w komentarzach, że poprzez próbę wtargnięcia do rosyjskiej placówki dyplomatycznej zwierzę chciało okazać swoje poparcie dla Ukrainy. 

 

Australia mocno wspiera siły zbrojne Ukrainy. Wołodymyr Zełenski podkreślał w ubiegłym tygodniu, że ten kraj jest największym darczyńcą spośród państw, które nie wchodzą w skład NATO. Wśród przekazanego sprzętu były m.in. transportery opancerzone, haubice i amunicja. 

arż/grz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie