Niemcy: W fabryce Tesli pod Berlinem powstała pierwsza bezobsługowa Żabka Nano poza granicami Polski

Biznes
Niemcy: W fabryce Tesli pod Berlinem powstała pierwsza bezobsługowa Żabka Nano poza granicami Polski
Materiały prasowe
Gigafabryka Tesli w Berlinie. To tu powstała pierwsza poza granicami Polski Żabka Nano

Z relacji polskich pracowników wynika, że w niemieckiej fabryce Tesli pod Berlinem uruchomiono samoobsługową Żabkę Nano. Sieć nie chwaliła się otwarciem pierwszego sklepu poza granicami Polski w komunikatach prasowych. Tłumaczy, że wynika to ze specyfiki umowy z firmą należącą do najbogatszego człowieka świata, Elona Muska.

Odpowiadając na pytania poznańskiego oddziału "Gazety Wyborczej" dział prasowy Żabki wytłumaczył, że sklep nie jest dostępny publicznie, dlatego nie informowano o jego powstaniu w oficjalnych komunikatach. 

Informacja wyciekła dzięki pracownikom 

"Potwierdzamy, że pilotażowo ulokowaliśmy jedną placówkę poza granicami Polski - jest to efekt współpracy partnerskiej, dedykowany konkretnej grupie klientów. Ze względu na ograniczoną warunkami współpracy z partnerem dostępność sklepu, nie prowadzimy na ten temat komunikacji" - głosi oświadczenie wydane przez biuro prasowe sieci. 

 

ZOBACZ: Słupsk. Pożar sklepu Biedronka. Obiekt spłonął niemal całkowicie

 

Zdjęcie Żabki Nano w niemieckiej fabryce Tesli zamieścił jeden z polskich pracowników tego zakładu. 

 

Tak działa bezobsługowa Żabka 

Wstęp do bezobsługowego sklepu jest możliwy przy wykorzystaniu karty płatniczej - przed wejściem do Żabki Nano klient musi przyłożyć ją do terminala. Po wykonaniu tej czynności drzwi otworzą się automatycznie.

 

Przy pierwszej wizycie klient podaje numer telefonu, na który otrzyma SMS z potwierdzeniem zakupów. Gdy będzie już w środku wystarczy, że weźmie z półki wybrane produkty i wyjdzie ze sklepu. System kamer rozpoznaje zdjęte z półek produkty, nalicza odpowiednią kwotę i obciąża nią kartę płatniczą.

 

W lipcu Żabka informowała, że w Polsce działa już 50 tego sklepów. Znajdują się m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. 

arż/grz / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie