Wojna w Ukrainie. Jejsk: Pożar w rosyjskim składzie ropy naftowej

Świat
Wojna w Ukrainie. Jejsk: Pożar w rosyjskim składzie ropy naftowej
Telegram/GoogleMaps
Jejsk leży 60 km od Mariupola i 260 km od Krymu

W położonym blisko Mariupola Jejsku doszło do pożaru. Według ukraińskich źródeł spłonął skład ropy naftowej. Rosjanie zaprzeczają i twierdzą, że chodzi o magazyn sprzętu AGD.

W środę w Jejsku nad Morzem Azowskim doszło do pożaru. W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że płonął rosyjski magazyn ropy. Taką informację podali między innymi doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko i deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy Ołeksij Honczarenko.

 

Jejsk leży 60 kilometrów w linii prostej od Mariupola i 400 km od Nowofiedorowki na Krymie, gdzie we wtorek doszło do wybuchów w rosyjskiej bazie lotniczej. Eksperci nie mają wątpliwości, że był to atak rakietowy ukraińskiej armii, a amerykański dziennikarz Michael Weiss przekazał, że ważny urzędnik w ukraińskim MON powiedział, że wybuchy na Krymie "to dopiero rozgrzewka".

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Nocny ostrzał w rejonie nikopolskim. 11 zabitych, 13 rannych

 

Ukraińska armia oficjalnie nie przyznała się do ataku, komunikując jedynie w mediach społecznościowych, że odnośnie pożaru w Nowofiedorowce "przypomina o zasadach bezpieczeństwa i zakazie palenia w miejscach niedozwolonych".

 

 

"Może w Jejsku też ktoś rzucił niedopałek" - skomentował w Telegramie Andriuszczenko. Jednocześnie przypomniał, że miasto jest ważne dla rosyjskiej armii. Znajduje się tam port, z którego do Mariupola pływają promy ze sprzętem wojskowym i żołnierzami. "Dlatego tak nagły pożar może wcale nie być nagły" - dodaje Andriuszczenko.

Rosjanie zaprzeczają

"Pojawiły się informacje, że w mieście Jejsk wybuchł pożar i było słychać wybuchy na terenie magazynów ropy. Chcę powiedzieć, że na terenie miasta Jejsk i regionu nie ma magazynów ropy naftowej, więc nie mamy żadnych pożarów i wybuchów na terenie tych obiektów, ponieważ u nas nie ma takich obiektów" - stwierdził szef lokalnego departamentu obrony cywilnej Roman Bublik (dosłowny cytat, przytoczony przez portal 93.ru z Krasnodarska, będącego stolicą regionu, w którym leży Jejsk).

 

ZOBACZ: Rosja zapowiada atak na fabrykę dronów Bayraktar w Ukrainie

 

Rosjanin stwierdził też, że pożar został ugaszony i nikt nie jest ranny. Powiedział, że ogień wybuchł na terenie magazynu sprzętu AGD.

jk/grz/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie