Chorwacja. Dramat bezdomnych psów w Dubrowniku. "Błagamy was o adopcję"

Świat
Chorwacja. Dramat bezdomnych psów w Dubrowniku. "Błagamy was o adopcję"
Instagram/DIOZ
Zaniedbane bezdomne zwierzęta z Dubrownika. DIOZ apeluje o pomoc

"Błagamy was o adopcję psów. Bez naszego wsparcia zapadnie decyzja o ich zabiciu" - apelował w mediach społecznościowych Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, zamieszczając zdjęcia zaniedbanych, bezdomnych czworonogów z chorwackiego Dubrownika. Regionalne władze zamknęły schronisko, "które w rzeczywistości stało się obozem koncentracyjnym dla zwierząt".

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt zwrócił uwagę na sytuację bezdomnych zwierząt w Dubrowniku, popularnym kurorcie turystycznym w Chorwacji. "Miliony turystów nawet nie wiedzą, że nad ich głowami, kilkaset metrów od klubów, barów i pięknych plaż, rozgrywa się dramat setek bezdomnych psów" - napisał DIOZ na Instagramie. 

"Błagamy Was o adopcję psów"

Organizacja przekazała, że regionalne władze zamknęły lokalne schronisko, "które w rzeczywistości stało się obozem koncentracyjnym dla zwierząt". 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez DIOZ (@diozpl)

 

"Ratujemy psy w najgorszym stanie i te, którym jesteśmy winni przywrócić godność. Czworonożni emeryci marzą jeszcze o normalności" - pisze DIOZ, prosząc o pomoc. "Jesteśmy na miejscu, w Chorwacji, skąd zabierzemy najstarsze i najbardziej chore zwierzęta. Znajdą one opiekę w Ośrodku DIOZ. Prosimy o wasze wsparcie, koszty akcji ratunkowej są ogromne. Sam transport zwierząt to kilkanaście tysięcy złotych, nie mówiąc o ich leczeniu, które może kilkukrotnie przewyższyć tę kwotę" - przekazano. 

 

DIOZ zaznacza, że bez pomocy, zwierzęta czeka uśpienie. "Błagamy was o adopcję psów, bez naszego wsparcia zapadnie decyzja o ich zabiciu". 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez DIOZ (@diozpl)

laf/ac/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie