Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Nie żyje drugi kierowca

Polska
Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Nie żyje drugi kierowca
Reuters
Polski autokar rozbił się w sobotę w Chorwacji

Nie żyje drugi kierowca polskiego autobusu, który rozbił się w Chorwacji. Potwierdza to regionalna prokuratora w Warażdinie - podały tamtejsze media. Jak ustalił reporter Polsat News, 14 rannych do końca tygodnia - prawdopodobnie w środę - wróci do Polski. Sporządzono też pełną listę osób, które zginęły.

Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę nad ranem na autostradzie na północ od Zagrzebia. Zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne. Wszyscy podróżni byli polskimi obywatelami podróżującymi do Medjugorje.

 

Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie.

 

Najnowszą informacją jest ta o śmierci drugiego kierowcy pojazdu. Podały ją chorwackie media.

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. 14 rannych wróci do kraju

Jak ustalił reporter Polsat News, 14 rannych do końca tygodnia - prawdopodobnie w środę - wróci do Polski. Sporządzono też pełną listę osób, które zginęły.


- W tej chwili polscy pacjenci, których stan zdrowia na to pozwala, podpisują oświadczenia dostarczone przez policjantów o tym, że chcą powrócić do kraju - mówiła w Polsat News polska konsul w Zagrzebiu Dagmara Luković.

 

ZOBACZ: Chorwacja: Wstępna lista poszkodowanych w wypadku polskiego autokaru

 

Pacjenci dochodzą do siebie, ich stan jest stabilny, wszyscy są przytomni. - Przy takich obrażeniach, jakie odnieśli, nie można oczekiwać, że dojdą do siebie w trzy dni - podkreśliła.


Pomoc konsularna udzielana jest m.in. w kwestii językowej oraz komunikacji z chorwackim Caritasem. - Organizacja ta wsparła zakwaterowanie rodzin ofiar - poinformowała Luković.

 

Specjaliści udzielają też pomocy psychologicznej.

ac / Polsat News / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie