Chorwacja. Wypadek polskiego autokaru. Wiadomo, skąd pochodzili pielgrzymi

Świat
Chorwacja. Wypadek polskiego autokaru. Wiadomo, skąd pochodzili pielgrzymi
DAMIR SENCAR/AFP/East News
Większość pielgrzymów pochodziła z miejscowości na Mazowszu

Autokarem, który uległa wypadkowi w sobotę w Chorwacji, podróżowało 42 pielgrzymów oraz dwóch kierowców. Pochodzili głównie z okolic mazowieckich miejscowości: Sokołowa, Konina i Jedlni. Wyruszyli w piątek z Częstochowy do centrum katolickiego kultu maryjnego w Medziugorje w Bośni i Hercegowinie. Organizatorem było Biuro Bractwa św. Józefa.

W grupie pielgrzymów było sześć zakonnic oraz trzech księży. Wyruszyli w piątek z Częstochowy do centrum katolickiego kultu maryjnego w Medziugorje w Bośni i Hercegowinie. Organizatorem było Biuro Bractwa św. Józefa.

 

- Byli przede wszystkim pielgrzymi świeccy, z różnych województw, z mazowieckiego, ale też z wielkopolskiego, byli księża i zakonnice - mówił rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina w Polsat News.

 

Dodał, że nie ma jeszcze informacji o wieku pielgrzymów. 

"Nie wszyscy przeżyli wypadek" 

Większość pielgrzymów pochodziła z miejscowości na Mazowszu: Sokołowa, Konina i Jedlni. "Z diecezji włocławskiej w feralnym autokarze znajdowało się 10-12 osób. Nie wszyscy przeżyli wypadek" - napisano na stronie internetowej kurii. Z diecezji pochodził także jeden z księży.

 

WIDEO: Wypadek autokaru w Chorwacji. Wiadomo, skąd pochodzili pielgrzymi

 

ZOBACZ: Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię dla rodzin

 

- Polscy urzędnicy rozmawiali już z mniej rannymi na miejscu w Chorwacji - dodał Jasina. Przekazał też, że MSZ jest w kontakcie z organizatorem. Przekazał, że ranni będą transportowani do Polski wtedy kiedy pozwoli na to stan oraz, przede wszystkim, kiedy zostaną wypracowane procedury ze służbami chorwackimi. 

 

W wypadku na chorwackiej autostradzie A4 w okolicy Zagrzebia zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne. 

 

laf / Polsat News / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie