Legionowo: Wysokie koszty ogrzewania przytłaczają lokatorów

Polska
Legionowo: Wysokie koszty ogrzewania przytłaczają lokatorów
Polsat News
Mieszkańcy Legionowa skarżą się na podwyżki stawek za ogrzewanie

Mieszkańcy podwarszawskiego Legionowa dostali informację o znacznej podwyżce czynszów. To konsekwencja wzrostu opłat za ogrzewanie, które w porównaniu z ubiegłym rokiem zwiększyły się nawet o kilkaset złotych. Relacja Piotra Witkowskiego.

Wyższe rachunki to problem nie tylko Legionowa, ale całej Polski. Urząd Regulacji Energetyki (URE) zatwierdza taryfy dla 400 firm zajmujących się ciepłownictwem w całej Polsce.

 

ZOBACZ: Czynsz dobija 70-latkę. Mieszka w piwnicy

 

Znakomita większość spółek złożyła wnioski o możliwość podwyższenia cen w związku ze znacznym wzrostem kosztów wytworzenia energii z węgla i gazu. 

Mieszkańcy zaniepokojeni podwyżkami 

Spółdzielnia mieszkaniowa w Legionowie otrzymała podwyżki od tutejszej ciepłowni sięgające 60 proc., które zostały przerzucone na mieszkańców. W zależności od metrażu, dotychczasowe koszty ogrzewania wzrosną od 100 do nawet 200 zł miesięcznie. 

 

ZOBACZ WIDEO: Legionowo: Wysokie koszty ogrzewania przytłaczają lokatorów

 

 

- Płaciłam 600 zł czynszu, teraz będę płaciła 800 zł. To jest naprawdę dużo - mówiła jedna z mieszkanek legionowskiego osiedla. Inna kobieta stwierdziła, że jej miesięczny czynsz wzrósł o 147 zł do ponad 800 zł. 

 

Podwyżki są dotkliwe, ponieważ oznaczają wzrost miesięcznego czynszu o 20-30 proc. 

 

arż/map/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie