Dmitrij Miedwiediew: Rosja wygrała II wojnę światową. Historia się powtórzy

Świat
Dmitrij Miedwiediew: Rosja wygrała II wojnę światową. Historia się powtórzy
Twitter/Dmitrij Miedwiediew
Miedwiediew odpowiedział na słowa Jensa Stoltenberga

Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew kolejny raz zabrał głos w sprawie wojny w Ukrainie. Tym razem polityk odniósł się do słów sekretarza generalnego NATO, który apelował o "uniemożliwienie Rosji zwycięstwa". Miedwiediew propagandowo zarzucił Jensowi Stoltenbergowi, że "ma słabą pamięć". "Zapomniał, kto zwyciężył II wojnę światową, historia powtórzy się" - dodał.

Jens Stoltenberg w czwartek podczas przemówienia w Norwegii zwrócił uwagę, że należy zrobić wszystko, by uniemożliwić Rosji zwycięstwo w Ukrainie. Jak dodał, państwa członkowskie NATO mogą to robić poprzez przekazywanie broni

- Konflikt w Ukrainie to najgroźniejszy moment dla Europy od czasów II wojny światowej. Nie należy dopuścić do tego, żeby Rosja zwyciężyła - powiedział Stoltenberg.

Miedwiediew: Stolterberg ma słabą pamięć

Do słów sekretarza generalnego NATO na Telegramie odniósł się Dmitrij Miedwiediew. "Ma słabą pamięć. Zapomniał, kto zwyciężył II wojnę światową. Historia powtórzy się" - skomentował rosyjski polityk.  

Wojna w Ukrainie według Miedwiediewa

Po rozpoczęciu wojny w Ukrainie były prezydent Rosji, Dmitrij Miedwiediew regularnie zaczął wypowiadać się na temat konfliktu, a także grozić i szantażować nie tylko Ukrainę, ale i państwa ją wspierające.

 

Przykładowo w połowie lipca ostrzegał przed "dniem zagłady", do którego dojdzie, jeżeli siły ukraińskie zaatakują Krym

 

ZOBACZ: Schroeder o "dobrej wiadomości" po spotkaniu z Putinem. Zdradził, czego oczekuje


Miedwiediew niedawno opublikował także mapę, ukazującą jak będzie wyglądała Ukraina po rozbiorze. Według niego w zaborze miałaby wziąć udział m.in. Rosja, jak i Polska, czym kolejny raz próbował podburzyć obecne dobre stosunki między Warszawą a Kijowem i skłócić społeczeństwa.

anw/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie