Kleszczele: 15-latek uprawiał konopie. Rodzicom wmówił, że to pomidory

Polska
Kleszczele: 15-latek uprawiał konopie. Rodzicom wmówił, że to pomidory
Policja Hajnówka
Policja ujawniła nielegalną uprawę konopi na Podlasiu. Zajmował się nią 15-latek

Rodzice 15-latka z podlaskiej gminy Kleszczele uwierzyli synowi, że w donicach i foliowym tunelu hoduje czarne pomidory. W rzeczywistości były to jednak konopie. Policjanci w domu nastolatka znaleźli też marihuanę.

Nielegalną uprawę konopi ujawnili policjanci w jednej z miejscowości w gminie Kleszczele (woj. podlaskie). Jak powiadomiła w czwartek policja w Czeremsze, rośliny rosły w pięciu donicach. Kolejne krzaki odnaleziono w tunelu foliowym. 

15-latek nielegalnie uprawiał konopie. W domu miał marihuanę

Jak się okazało, uprawą konopi zajmował się 15-latek. Mundurowi porozmawiali z właścicielami posesji, a jednocześnie rodzicami młodego mężczyzny. Powiedzieli im, że nastolatek okłamał ich i wmówił, że posadził czarne pomidory.

"Twierdzili, że syn szczególnie o nie dbał, wynosił na słońce i podlewał mówiąc, że jest to rzadko spotykana odmiana czarnych pomidorów" - podała policja.  

 

ZOBACZ: Warszawa. Zamienili cały dom w plantację konopi. Od pewnego czasu byli pod obserwacją policji


W pudełku położonym na stole w pomieszczeniu gospodarczym policjanci odnaleźli jeszcze susz, również należący do 15-latka. Po przeprowadzeniu wstępnych badań udało się ustalić, że była to marihuana.

 

Obecnie nastolatek znajduje się pod opieką rodziców. Jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.  

anw/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie