Wojna w Ukrainie. Rosjanie zmuszeni do odwrotu. Ponieśli straty

Świat
Wojna w Ukrainie. Rosjanie zmuszeni do odwrotu. Ponieśli straty
PAP/Mykola Kalyeniak
Pozostałości rosyjskiego pocisku Smiercz MLRS

Siły rosyjskie poniosły straty na kierunku słowiańskim i bachmuckim na wschodzie Ukrainy, co zmusiło je do wycofania się. Ukraińskie lotnictwo zniszczyło na różnych odcinkach frontu do 20 sztuk rosyjskiego sprzętu wojskowego - podały w niedzielę ukraińskie źródła wojskowe.

Na kierunku słowiańskim na wschodzie kraju wojsko rosyjskie prowadziło ostrzał artyleryjski w okolicach Andrijiwki, Dołyny, Krasnopola, Mazaniwki i Adamówki, a także natarcie w pobliżu Dmytriwki, ale bez powodzenia - poinformował w niedzielę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku.

 

 

Na kierunku bachmuckim siły rosyjskie próbowały poprawić swoje położenie taktyczne w kierunku Roty-Werszyna i Pokrowske-Bachmut, ale wycofały się ponosząc straty.

 

Wojsko rosyjskie atakowało też liczne miejscowości w innych rejonach Ukrainy.

 

 

Tymczasem dowództwo sił powietrznych Ukrainy podało na Facebooku, że lotnictwo szturmowe przeprowadziło w sobotę w kilku miejscach frontu ataki przy użyciu różnych rakiet i bomb, niszcząc do 20 sztuk rosyjskich pojazdów opancerzonych.

 

Zniszczono też dwa rosyjskie punkty oporu, dwa magazyny amunicji, kilkudziesięciu żołnierzy rosyjskich oraz bezpilotowiec Orłan-10.

prz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie