Włochy. Bójka po pogrzebie. Ksiądz zaatakował żałobników

Świat
Włochy. Bójka po pogrzebie. Ksiądz zaatakował żałobników
YouTube

Szokujace zachowanie proboszcza jednej z włoskich parafii. Duchowny wdał się w bójkę z wiernymi. Według miejscowych mediów przyczyną konfliktu były pieniądze za pogrzeb. Władze kościelne wszczęły śledztwo ws. incydentu.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Aversa w południowych Włoszech. Kamery monitoringu nagrały tam uliczną bójkę dwóch mężczyzn. Jak się okazało, jednym z nich był ksiądz z miejscowej parafii, a drugą jeden z parafian.

 

ZOBACZ: "Interwencja". Bój o miejsce na cmentarzu. "To nie jest ksiądz, to materialista"

 

Według włoskich mediów do bójki doszło po pogrzebie jednego z mieszkańców, a przyczyną konfliktu były pieniądze. Z relacji wynika, że duchowny był niezadowolony z dobrowolnej ofiary, którą otrzymał za pogrzeb. Rodzina zmarłego zaproponowała za odprawienie mszy 25 euro. Ksiądz uznał, że jest to za mało i wpadł w szał.

Okładali się pięściami 

Innego zdania był jeden z żałobników. Dyskusja stawała się coraz bardziej gorąca i po chwili przeniosła się na ulicę, gdzie obaj mężczyźni zaczęli okładać się pięściami. Walczących mężczyzn rozdzielili świadkowie. Według dziennika "La Repubblica" w wyniku incydentu trzy osoby trafiły do szpitala.

 

 

Sprawa będzie miał jednak swój ciąg dalszy. Miejscowa kuria wszczęły śledztwo ws. incydentu.

 

ZOBACZ: Lublin. Ksiądz przelał oszustom 300 tys. zł. W ostatniej chwili zadzwonił do banku

 

"Diecezja Aversa wyraża ubolewanie z powodu tego, co się stało i uruchamia swoje instytucje kanoniczne powołane do wyjaśnienia tej sprawy. Wyrażamy również solidarność z każdą osobą, która mogła poczuć się urażona i deklarujemy gotowość do kontynuowania już podjętego dialogu, aby przywrócić spokój w życiu wszystkich, którzy byli zaangażowani w incydent" - poinformowała kuria w oświadczeniu.

dk/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie