Stara Wieś. Eksplozja butli z gazem. Ranna 74-latka

Polska
Stara Wieś. Eksplozja butli z gazem. Ranna 74-latka
Policja Lubelska
Część domu po prostu przestała istnieć

Jedna osoba doznała poparzeń ciała po wybuchu butli z gazem, do którego doszło w niedzielę rano w domu jednorodzinnym w Starej Wsi w powiecie radzyńskim (Lubelskie). Budynek częściowo się zawalił – podała policja.

- Jako pierwszy na pomoc ruszył syn 74-latki, który jak opowiada wyszedł z domu, bo usłyszał huk. Myślał, że doszło do wypadku drogowego. Wtedy zobaczył, że części domu, w którym mieszka jego matka praktycznie nie ma - relacjonował reporter Polsat News Piotr Kuśmierzak.

 

ZOBACZ: Braniewo. Niewybuch odnaleziony podczas sprzątania rzeki Pasłęki

 

Asp. Piotr Woszczak z KPP w Radzyniu Podlaskim poinformował, że do szpitala została przetransportowana 74-letnia mieszkanka domu, która w wybuchu doznała poparzeń ciała.

 

- Dom uległ częściowemu zawaleniu. Uszkodzeniu uległ również pojazd, który znajdował się w pobliżu – przekazał policjant.

 

WIDEO: Relacja Polsat News z miejsca wypadku

 

 

Na miejscu pracują policjanci

Policja ustaliła wstępnie, że eksplodowała butla gazowa podłączona do kuchenki. Prawdopodobnie doszło do rozszczelnienia.

 

Woszczak poinformował, że na miejscu zdarzenia pracują policjanci, strażacy i pracownicy nadzoru budowlanego, którzy wyjaśniają przyczyny wybuchu.

bas/PAP/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie