Hiszpania. Shakira oskarżona o oszustwa podatkowe. Wiadomo, o jaką karę wniesie prokuratura

Kultura
Hiszpania. Shakira oskarżona o oszustwa podatkowe. Wiadomo, o jaką karę wniesie prokuratura
Wikimedia Commmons/Shakira111
W akcie oskarżenia zawarto sześć zarzutów przeciwko Shakirze

Hiszpańscy prokuratorzy zapowiedzieli w piątek, że zwrócą się do sądu o skazanie kolumbijskiej gwiazdy muzyki pop Shakiry na osiem lat i dwa miesiące więzienia, jeśli zostanie uznana za winną w procesie w sprawie jej rzekomych oszustw podatkowych.

Shakira, której pełne imię to Shakira Isabel Mebarak Ripoll, została oskarżona o niezapłacenie hiszpańskiemu fiskusowi 14,5 mln euro podatków w latach 2012–2014 - podała agencja AP. Prokuratorzy zapowiedzieli również, że będą domagać się od niej zapłacenia grzywny w wysokości 24 mln euro.

Sześc zarzutów przeciwko Shakirze

W akcie oskarżenia zawarto sześć zarzutów przeciwko Shakirze. Piosenkarka odrzuciła w tym tygodniu ugodę oferowaną przez prokuraturę, decydując się na proces. Data rozprawy nie została jeszcze ustalona.

 

ZOBACZ: Shakira oskarżona o oszustwa podatkowe. Ma zalegać fiskusowi 14,5 mln euro

 

Zespół prasowy Shakiry zapewnił, że artystka zawsze wypełniała swoje obowiązki podatkowe. Przekazano, że artystka zapłaciła podatki, które według prokuratorów jest winna Hiszpanii, łącznie z 3 mln euro odsetek.

Shakira z rodziną mieszkali w Barcelonie

 

Prokuratorzy w Barcelonie wskazali, że zdobywczyni nagród Grammy spędzała ponad połowę każdego roku w latach 2012-2014 w Hiszpanii i powinna była płacić podatki w tym kraju.

 

Shakira niedawno zakończyła 11-letni związek z gwiazdą FC Barcelona Gerardem Pique, z którym ma dwoje dzieci. Rodzina mieszkała w Barcelonie. 

pgo / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie