Wielka Brytania: Z powodu upałów kina oferują darmowe bilety dla rudych osób

Świat
Wielka Brytania: Z powodu upałów kina oferują darmowe bilety dla rudych osób
Pixabay/Instagram/showcasecinemasuk
Sieć kin zaoferowała darmowe bilety dla rudowłosych

Na nietypowy sposób przetrwania najgorętszych dni w Wielkiej Brytanii wpadła jedna z sieci kin. Zaoferowano, że z powodu rekordowych upałów osoby o rudych włosach dostaną darmowe bilety na filmy.

W ostatnich dniach temperatury w Wielkiej Brytanii biły rekordy, termometry pokazywały nawet 40 st. C, co dla tego kraju jest sporą anomalią.

Bilety dla rudowłosych za darmo

Na nietypowy pomysł, jak przetrwać upalne dni, wpadła sieć kin Showcase Cinemas. Na Instagramie zaoferowała, że w najgorętsze dni w historii Wielkiej Brytanii - w poniedziałek 18 lipca i we wtorek 19 lipca - będzie można obejrzeć u nich (w klimatyzowanych pomieszczeniach) za darmo filmy. Warunek był jeden - promocja dotyczyła tylko osób o rudych włosach. 

 

ZOBACZ: Wielka Brytania: Upał tak duży, że zamknięto Tropical World. Za gorąco dla tropikalnych zwierząt

 

Badania wykazały, że osoby o bladej skórze, piegach i rudych włosach są bardziej narażone na rozwój raka skóry ze względu na ich geny, chociaż promienie słoneczne o takim natężeniu są niebezpieczne dla każdego. 

 

"Ponieważ rude są bardziej podatne na promienie słoneczne niż większość, dajemy im schronienie przed słońcem w naszych w pełni klimatyzowanych salach kinowych" – przekazała sieć kin. 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Showcase Cinemas UK (@showcasecinemasuk)

Po zakończeniu promocji kino nie podało, ile rudowłosych osób skorzystało z ich oferty.

Rekordy temperatur w Wielkiej Brytanii

We wtorek trzy razy w ciągu jednego dnia w Wielkiej Brytanii odnotowano najwyższą temperaturę w historii pomiarów. Po południu w miejscowości Coningsby w hrabstwie Lincolnshire we wschodniej Anglii termometry pokazały 40,3 st. C. 

 

Brytyjski urząd meteorologiczny Met Office już od kilku dni prognozował, że pochodzący z lipca 2019 r. rekord temperatury - 38,7 st. C - niemal na pewno zostanie pobity we wtorek. Doszło do tego jeszcze przed południem, gdy w miejscowości Charlwood w hrabstwie Surrey w południowo-wschodniej Anglii zanotowano 39,1 st. Ten rekord utrzymał się przez zaledwie kilkadziesiąt minut, bo przed godz. 13 na londyńskim lotnisku Heathrow było 40,2 st. C, a po południu w Coningsby temperatura była jeszcze o 0,1 st. wyższa.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania: Upał tak duży, że zamknięto Tropical World. Za gorąco dla tropikalnych zwierząt

 

Jak podał Met Office, w co najmniej 34 miejscach w kraju zanotowano temperaturę wyższą niż dotychczasowy rekord.

 

Najwyższą temperaturę w historii pomiarów zanotowano także w Szkocji. W Charterhall w regionie Scottish Borders było we wtorek 34,8 st. C, o prawie dwa stopnie więcej niż wynosił pochodzący z 2003 r. rekord. Z kolei najwyższą temperaturą we wtorek w Walii było 36,2 st., co było poniżej ustanowionego dzień wcześniej rekordu - 37,1 st.

 

Met Office poinformował, że również noc z poniedziałku na wtorek była najcieplejsza w historii pomiarów w Wielkiej Brytanii. W miejscowości Kenley w hrabstwie Surrey w południowo-wschodniej Anglii w najchłodniejszym momencie nocy było 25,8 st. C. Poprzedni rekord najwyższej minimalnej temperatury w ciągu doby - pochodzący z 1990 r. - wynosił 23,9 st. C.

pgo/zdr/The Washington Post
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie