Poznań: Spotkanie ze Sławomirem Mentzenem odwołane. Polityk Konfederacji oburzony

Polska
Poznań: Spotkanie ze Sławomirem Mentzenem odwołane. Polityk Konfederacji oburzony
Facebook/Sławomir Mentzen
Sławomir Mentzen

W Poznaniu miało się odbyć spotkanie z wiceprezesem partii KORWiN, Sławomirem Mentzenem. Wydarzenie zaplanowano na sobotę, jednak Nocny Targ Towarzyski odmówił udostępnienia mu miejsca, ponieważ - jak twierdzi polityk- nie podobają im się jego prawicowe poglądy. "Ludzie poza Poznaniem zachowują się mniej parszywie" - skomentował.

"Piwo z Mentzenem" to seria wakacyjnych spotkań z politykiem Konfederacji Sławomirem Mentzenem. Kolejne takie wydarzenie zaplanowano na sobotę na terenie Nocnego Targu Towarzyskiego w Poznaniu, jednak miejsce, w którym miała się odbyć impreza, odmówiło udostępnienia lokalu.

 

"Niestety przed chwilą otrzymaliśmy informację, że Nocny Targ Towarzyski, w którym impreza miała się odbyć, odmawia wykonania naszej umowy i udostępnieniu nam miejsca, ponieważ mam prawicowe poglądy. To już drugi taki przypadek w Poznaniu w ostatnich dwóch miesiącach, po Uniwersytecie Ekonomicznym. Co ciekawe w innym miastach nie mam takich problemów, ludzie poza Poznaniem zachowują się mniej parszywie" - napisał polityk Konfederacji.

 

"Mamy prawo nie zgadzać się na organizację takich rzeczy"

Po poście Mentzena, Nocny Targ Towarzyski zaczął zbierać negatywne oceny w Google. Przedstawiciele lokalu odpowiedzieli na pojawiające się zarzuty.

 

"W dużym skrócie. Generalnie jesteśmy od wesołych piosenek z głośników i lania zimnego piwa, a nie od polityki. Ale nie będziemy pozwalać na organizacje eventów, gdzie jest cień szansy, że będą propagowane poglądy uwsteczniających nasz kraj i ludzkie poczucie godności. Nie zgadzamy się z nimi i mamy prawo nie zgadzać się na organizacje takich rzeczy u nas (chyba). I może, mimo że nie jest to super biznesowy ruch, to mamy nadzieję, że przesieje na naszym terenie chociaż trochę pełnych nienawiści osób" - napisano.

 

zdr/pgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie