Koronawirus w Polsce Dzisiaj. Raport Ministerstwa Zdrowia, czwartek, 21 lipca

Polska
Koronawirus w Polsce Dzisiaj. Raport Ministerstwa Zdrowia, czwartek, 21 lipca
Polsat News
Koronawirus w Polsce, 21 lipca

Mamy 2999 nowych zakażeń koronawirusem - przekazało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Jak dodano, zmarło sześć osób z COVID-19. Tydzień temu, 14 lipca, informowano o 1840 zakażeniach i o jednej ofierze.

Minionej doby wykonano 9455 testów.

 

- Jeżeli porównany tydzień do tygodnia, to dzisiejszy wynik oznacza wzrost o 63 proc., czyli widzimy, że ta krzywa wzrostowa w dalszym ciągu się utrzymuje - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Radiu Wrocław. 


Łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 6 041 891 przypadków. Zmarło 116 492 osób z COVID-19.

 

Premier mówił o możliwym powrocie niektórych obostrzeń

- Konieczny jest powrót do miękkich zaleceń, czyli zasady dystans, dezynfekcja, maseczka - to zaleca dziś Światowa Organizacja Zdrowia - powiedział w czwartek w Łagiewnikach premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do wzrostu liczby zakażeń koronawirusem.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Premier Mateusz Morawiecki: Eksperci zalecają dystans, dezynfekcję, maseczki

 

Zapytany o rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem premier poinformował, że kilka dni temu zwołał po raz kolejny radę ds. covid.

 

- Przeprowadziliśmy bardzo wnikliwą dyskusję na ten temat w gronie specjalistów, ekspertów. Wypracowaliśmy pewne mechanizmy, które już zostały zakomunikowane przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego - mówił.

zdr/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie