Setki osób utknęły podczas upału w pociągu z zepsutą klimatyzacją. Ludzie wybijali szyby w wagonach

Świat
Setki osób utknęły podczas upału w pociągu z zepsutą klimatyzacją. Ludzie wybijali szyby w wagonach
Pixabay/Twitter/Vincent Brenn
Setki osób utknęły podczas upału w pociągu z zepsutą klimatyzacją

Kilkaset osób zostało uwięzionych na kilka godzin na podparyskiej stacji w pociągu z zepsutą klimatyzacją. Temperatura na zewnątrz wynosiła 40 stopni Celsjusza. W pociągu zrobiło się tak gorąco, że zdesperowani pasażerowie wybijali szyby w oknach wagonów.

Jak informuje portal NOS, klimatyzacja popsuła się wkrótce po wyjeździe pociągu z Paryża we wtorek wieczorem. Skład relacji Paryż-Amsterdam zatrzymał się na podparyskiej stacji Saint-Denis i nie ruszył się z niej przez ponad 3,5 godziny.

 

"Nie wolno nam było otwierać drzwi, ponieważ pociąg znajdował się między dwoma innymi torami" - relacjonuje belgijski pasażer feralnego składu Tom van Heymbeeck, cytowany przez portal.

 

 

Opowiada, że w niektórych wagonach zdesperowani pasażerowie powybijali szyby w oknach, by zapewnić sobie dopływ relatywnie świeżego powietrza. "Ludzie z peronów rzucali nam butelki z wodą, abyśmy mogli się czegoś napić, wszystkie napoje skończyły się nam po godzinie" - mówi Belg.

"Pasażerowie otrzymają rekompensaty"

Ostatecznie pasażerowie zostali ewakuowani z pociągu około godziny 23. Część pasażerów spędziła jednak noc w pociągu, bo nie mieli jak dotrzeć do celu swojej podróży, m.in. do Amsterdamu i Brukseli.

 

"Pasażerowie otrzymają rekompensatę" - zapewnia rzecznik przewoźnika, firmy Thalys, który przeprosił za zdarzenie.

jsd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie