Wojna w Ukrainie. Incydent w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Są zabici i ranni wśród Rosjan

Świat
Wojna w Ukrainie. Incydent w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Są zabici i ranni wśród Rosjan
ED JONES/AFP/East News
Incydent w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej

Na terenie okupowanej Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej w Enerhodarze doszło do "zdarzenia", w wyniku którego zginęli rosyjscy żołnierze - przekazał mer miasta Dmytro Orłow. Według niego okupanci "biegali w panice" i "blokowali zmiany personelu elektrowni".

"Na terenie Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej miało miejsce wydarzenie, w wyniku którego zmniejszył się skład osobowy raszystów" - napisał mer Orłow w poniedziałek na Telegramie.

 

W swoim wpisie przekazał, że w wyniku incydentu dziewięciu rosyjskich żołnierzy zostało pilnie przewiezionych do szpitala z "różnym stopniem obrażeń". Jeden z nich ma być ciężko ranny.

 

"Są też zmarli, ale nie możemy podać ich dokładnej liczby" - napisał Orłow.

 

"Orkowie biegali w panice"

Mer miasta nie wyjaśnił co dokładnie stało się w elektrowni, a szczegółowe informacje na ten temat zbierają ukraińskie służby.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Rosjanie zabili czterech cywilów w czasie kręcenia filmu propagandowego

 

"Na tę chwilę możemy podać, że orkowie byli tak przerażeni, że biegali w panice po zakładzie i przez trzy godziny blokowali dwie zmiany personelu operacyjnego" - dodano.

Okupacja rosyjskiej elektrowni atomowej

Zaporoska Elektrownia Atomowa i przylegające do niej miasto Enerhodar, są pod rosyjską okupacją od początku marca. Na terenie obiektu przebywa do 500 rosyjskich żołnierzy.

 

W piątek szef ukraińskiego Enerhoatomu Petro Kotin informował, że Rosjanie umieścili na terenie elektrowni ciężki sprzęt w tym wyrzutnie rakietowe. Mieli z nich ostrzelać m.in. Nikopol w obwodzie dniepropietrowskim. W sobotę informowano o zabitych i rannych w rosyjskim ostrzale celów cywilnych.

bas/Polsatnews.pl/Ukrinform
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie