Rosja. Za odszkodowanie po śmierci syna w Ukrainie kupili samochód

Świat
Rosja. Za odszkodowanie po śmierci syna w Ukrainie kupili samochód
Twitter/Kira Jarmysz
Materiał w propagandowej rosyjskiej telewizji o rodzinie, która straciła syna w wojnie w Ukrainie

Propagandowa rosyjska telewizja wyemitowała materiał o rodzinie, która za odszkodowanie otrzymane po śmierci syna na wojnie w Ukrainie kupili Ładę. - Ojciec mówi, że Aleksiej marzył właśnie o białej, o takiej. Wyjeżdża samochodem pierwszy raz. Na cmentarz - słychać w materiale.

Na kanale Rossija 1 wyemitowano materiał o tym, jak rodzice rosyjskiego wojskowego, który zginął w Ukrainie, kupili samochód za odszkodowanie po jego śmierci.

- Jak dziady i pradziady walczył z faszyzmem - mówi lektor na nagraniu. Na jednym z kadrów ojciec żołnierza pokazuje nowy samochód.

 

ZOBACZ: Rosjanie zestrzelili własny bombowiec? Jest nagranie

 

- Nową Ładę kupiono za to, co ludzie nazywają "grobowe". Oficjalnie to jednorazowy zasiłek dla rodziny poległego - kontynuuje lektor. - Ojciec mówi, że Aleksiej marzył właśnie o białej, o takiej. Wyjeżdża samochodem pierwszy raz. Na cmentarz - dodaje.

"Syn umarł na wojnie, a za 'grobowe' kupili samochód. Równa wymiana"

"Grób na kółkach za grobowe pieniądze - bardzo symbolicznie", "Propaganda w oszalałym kraju nie wstydzi się pokazywać takich materiałów" - to niektóre z komentarzy internautów, cytowane przez Radio Swoboda.

"Syn umarł na wojnie, a za 'grobowe' kupili samochód. Równa wymiana" - pisze Kira Jarmysz, rzeczniczka rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

 

anw / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie