Ostrów Wielkopolski. 50-latka zmarła na komendzie policji. Wcześniej zatrzymana za jazdę po alkoholu

Polska
Ostrów Wielkopolski. 50-latka zmarła na komendzie policji. Wcześniej zatrzymana za jazdę po alkoholu
Pixabay/AndrzejRembowski
50-latka zmarła na komendzie

- 50-letnia kobieta zmarła na terenie komendy policji. Wcześniej została zatrzymana za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu - powiedziała we wtorek mł. asp. Ewa Golińska-Jurasz z biura prasowego ostrowskiej policji.

Około godziny 2:30 w nocy z poniedziałku na wtorek funkcjonariusz pełniący służbę na terenie KPP w Ostrowie Wlkp. zorientował się, że kobieta przebywająca w izbie zatrzymań nie daje oznak życia.

 

Natychmiast podjęto jej reanimację, na pomoc wezwano też pogotowie ratunkowe. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do sekcji zwłok.

Zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu 

Rzeczniczka ostrowskiej policji poinformowała, że kobieta została zatrzymana w poniedziałek za jazdę pod wpływem alkoholu.

 

- Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu, dlatego 50-latkę osadzono w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych - powiedziała Golińska-Jurasz.

 

ZOBACZ: Wrocław. 12-latek zgwałcony w aquaparku. Policja zatrzymała mężczyznę

 

Dodała, że pomieszczenie, w którym przebywała kobieta oraz korytarz prowadzący do niego jest objęty monitoringiem i w chwili zdarzenia działał prawidłowo.

ap/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie