Lech Wałęsa pod ostrzałem rosyjskiej propagandy. Proponują nagrodę za jego głowę

Świat
Lech Wałęsa pod ostrzałem rosyjskiej propagandy. Proponują nagrodę za jego głowę
Rossija 1
W programie rosyjskiej propagandy pojawiło się skandaliczne ogłoszenie

Propaganda w Rosji zmanipulowała słowa Lecha Wałęsy w taki sposób, by pokazać że przedstawiciel Zachodu chce eksterminacji Rosjan. Jednocześnie jeden z gości programu w rosyjskiej telewizji zaproponował ogłoszenie z nagrodą "za jego głowę".

Rosyjscy propagandyści odnoszą się do wypowiedzi Lecha Wałęsy, który w rozmowie z francuskim "Le Figaro" stwierdził, że Rosja wchłonęła wiele narodów w swoje terytorium i sama nie powinna liczyć więcej niż 50 mln ludzi.

 

Były prezydent Polski zwracał też uwagę, że nawet jeżeli Ukraina wygra trwającą wojnę, to za kilka lat sytuacja może się powtórzyć i Władimir Putin nadal będzie próbował swoich imperialnych zapędów. Dodał, że Rosja powinna zostać zniszczona już w czasach Michaiła Gorbaczowa.

 

Wówczas odniosła się do wypowiedzi rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa. W Telegramie napisała: "Laureat Pokojowej Nagrody Nobla, były prezydent Polski Lech Wałęsa wezwał do zredukowania Rosji do 50 mln ludzi. Uważa, że aby osiągnąć bezpieczeństwo na świecie, Rosja musi zostać 'rozczłonkowana'".

 

ZOBACZ: Rosja. Wprowadzono prawo na czas "operacji specjalnych". W nim m. in. nadgodziny i praca w dni wolne

 

Teraz stwierdzenie o populacji Federacji Rosyjskiej podchwycili też prokremlowscy propagandyści w programie "60 minut" telewizji Rossija 1. Wałęsę oskarżyli o "otwarte nawoływanie do ludobójstwa oraz wzniecenia krwawej wojny domowej".

 

W programie prowadzonym przez Olgę Skabiejewą głos zabrali też "eksperci". Jednym z nich był Igor Korotczenko, który niedawno zasłynął swoją propozycją anektowania przez Rosję szwedzkiej Gotlandii. Tym razem Korotczenko zaproponował ogłoszenie: "Poszukiwany. Pięć milionów dolarów albo euro za jego głowę! Dla dowolnego Europejczyka, który go przyprowadzi".

 

 

Nagranie programu "60 minut" pojawiło się na kanale YouTube "Andromeda", autorka przeanalizowała program rosyjskiej propagandy.

jk/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie