Śmiertelny wypadek w Tatrach. Mężczyzna spadł z dużej wysokości

Polska
Śmiertelny wypadek w Tatrach. Mężczyzna spadł z dużej wysokości
Pixabay/ DzidekLasek
Mnich znajduje się powyżej południowo-zachodniego brzegu Morskiego Oka

W Tatrach odnaleziono ciało zaginionego turysty. Mężczyzna nie wrócił w piątek z wędrówki na Mnicha. Poszukiwania prowadzone były w nocy z piątku na sobotę za pomocą dronów.

W akcji poszukiwawczej wykorzystano także śmigłowiec. Z jego pokładu dostrzeżono ciało, które znajdowało się u wylotu Kuluaru Kurtyki - przekazał w rozmowie z polsatnews.pl ratownik dyżurny TOPR Tomasz Wojciechowski.

 

Jak dodał, zgłoszenie o zaginięciu wpłynęło w piątek około godziny 23. Turysta udał się w Tatry sam. Osoby zgłaszające jego zaginięcie nie miały z nim od jakiegoś czasu kontaktu telefonicznego. Ratownicy odnaleźli na parkingu przy Tatrzańskim Parku Narodowym jego samochód.

 

Ciało zostało odnalezione w sobotę około godziny 9:45. - Mężczyzna spadł z dużej wysokości. Zmarł w wyniku poniesionych obrażeń - przekazał Tomasz Wojciechowski. Potwierdził, że zmarły turysta to obywatel polski.

Na Mnicha prowadzą jedne z najtrudniejszych dróg wspinaczkowych w Tatrach

Mnich to szczyt o wysokości 2068 m. Znajduje się w Dolinie Rybiego Potoku, powyżej południowo-zachodniego brzegu Morskiego Oka

 

ZOBACZ: Słowacja. Polskie taterniczki utknęły w Tatrach Wysokich. Nocna akcja Horskiej Záchrannej Služby

 

Na Mnicha od zachodu od strony Doliny za Mnichem wiedzie wspinaczkowa droga "przez płytę". Z kolei przez północno-wschodnią ścianę turni, która opada prawie pionowo, prowadzą jedne z najtrudniejszych dróg wspinaczkowych w Tatrach.

 

Droga Kuluarem Kurtyki jest jedną z najbardziej popularnych zimą dróg wspinaczkowych w rejonie Morskiego Oka. Kuluar to bardzo stromy żleb opadający z Mnichowego Tarasu do Nadspadów.

 

 

an / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie