Niemcy: Rowerzysta złapany przez fotoradar. Przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 30 km/h

Moto
Niemcy: Rowerzysta złapany przez fotoradar. Przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 30 km/h
Polizei Mettmann
Mundurowi zastanawiali się, czy uwieczniony na fotografii kolarz nie jest czasem zagubionym uczestnikiem Tour de France

62 km/h - z taką prędkością poruszał się rowerzysta w Ratingen w Niemczech, a uwiecznił to na zdjęciu policyjny fotoradar. Ograniczenie prędkości wynosiło w tym miejscu 30 km/h.

Fotoradar ustawiony w czwartek rano przez policjantów z niemieckiej drogówki na lekko nachylonej Mettmanner Strasse w Ratingen (Nadrenia Północna-Westfalia), w ciągu trzygodzinnego okresu pomiarowego mięło łącznie 389 kierowców - 90 z nich przekroczyło dopuszczalną prędkość wynoszącą 30 km/h. Mundurowi nie podali, czy był ktoś, kto jechał z większą prędkością niż rowerzysta. 

 

ZOBACZ: Zmiany w przepisach ruchu drogowego. 800 zł za przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h

 

Rowerzysta, którego zdjęcie z fotoradaru zostało opublikowane przez policję, wywołał wśród nich samych wielkie zdziwienie. Mundurowi zastanawiali się, czy uwieczniony na fotografii kolarz nie jest czasem zagubionym uczestnikiem Tour de France, czy też może po prostu był "nadmiernie zmotywowanym amatorem".

Rowerzysta uniknie mandatu

Jedno jest pewne, kolarz uniknie mandatu za przekroczenie dozwolonej prędkości. Wprawdzie bezsprzecznie na nią zasługiwał, ale policjanci przyznają, że niemożliwe będzie ustalenie jego tożsamości ze względu na brak obowiązkowej identyfikacji rowerzystów. 

 

Policja publikując zdjęcie jednocześnie zaapelowała: "Ograniczenia prędkości dotyczą również rowerzystów".

grz / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie