Koronawirus w Polsce dzisiaj. Raport Ministerstwa Zdrowia, czwartek, 14 lipca

Polska
Koronawirus w Polsce dzisiaj. Raport Ministerstwa Zdrowia, czwartek, 14 lipca
Polsat News
Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane na temat zakażeń koronawirusem w Polsce

Mamy 1840 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, zmarły 4 kolejne osoby - poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Tydzień temu, 7 lipca informowano o 1068 nowych infekcjach. Zmarła wówczas jedna osoba.

Spośród 1840 nowych zakażeń, 1541 to nowe infekcje. Natomiast 299 to zakażenia ponowne - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z 4 ofiar, 3 to osoby z chorobami współistniejącymi.

 

Liczba wszystkich zakażeń od 4 marca 2020 roku wzrosła do 6 027 974, a liczba ofiar do 116 468. Wyzdrowiało dotychczas 5 335 742 osób.

 

Ostatniej doby wykonano 7111 testów.

Minister zdrowia wyjaśnia kiedy powrót do masowego testowania

W Polsce od kilku dni notujemy wyraźny wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Mimo to rząd nie wprowadza masowego testowania społeczeństwa.

 

- Przede wszystkim musimy przeorientować sposób monitorowania epidemii, w sytuacji kiedy część społeczeństwa jest zaszczepiona, część społeczeństwa przechorowała. Ciężar monitorowania zdecydowanie przechodzi z liczby przypadków, dziennych infekcji na to, jak wygląda sytuacja w szpitalach. To jest w tej chwili główny parametr, który będzie służył podejmowaniu decyzji i od niego będzie zależało to, jakie środki będziemy uruchamiali - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. 

 

Podkreślił, że dopóki obłożenie szpitali nie przekroczy "pewnego progu", nie będzie powrotu do masowego testowania. Doprecyzował, że "obecnie myślimy o około 5 tys. hospitalizacji". Teraz w szpitalach przebywa około 400 osób i mimo gwałtownego wzrostu zakażeń, liczba ta jest stabilna. 

 

jsd/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie