Dania. Wypadek kolejki w parku rozrywki w Aarhus. Nie żyje 14-latka

Świat
Dania. Wypadek kolejki w parku rozrywki w Aarhus. Nie żyje 14-latka
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/paulbr75
Wypadek kolejki w parku rozrywki w Aarhus. Nie żyje 14-latka

Nie żyje 14-letnia dziewczynka, która jechała kolejką "Cobra", gdy doszło do wypadku w parku rozrywki Tivoli Friheden w duńskim Aarhus. W czasie jazdy awarii uległy ostatnie rzędy. Kolejka osiąga prędkość 70 km/h. Trasa przebiega 25 metrów nad ziemią.

Portal nrk.no, powołując się na relacje świadków, przekazał, że awarii uległy ostatni rzędy siedzeń, przez co zawisły kilka metrów nad ziemią, pod resztą kolejki. Służby musiały uwolnić zaklinowane osoby. 

 

W wyniku obrażeń zmarła 14-letnia dziewczynka, pochodząca z Kopenhagi. 13-letni chłopiec trafił do szpitala z urazem ręki. 

 

ZOBACZ: RPA. Strzelanina w barze. Nie żyje co najmniej 15 osób

 

Kolejka górska Cobra rozpędza się do 70 km na godzinę na wysokości 25 metrów i uchodzi za jedną z największych atrakcji lunaparku.

 

 

Jak informują media, do podobnego zdarzenia doszło w 2008 roku. W wyniku awarii "Cobry" ranne zostały cztery osobysoby.

 

Park rozrywki został zamknięty do odwołania. "Przyczyna wypadku nie została jeszcze wyjaśniona, ale o pomoc poproszono ekspertów. Z szacunku dla poszkodowanych zachęcamy naszych gości do nieudostępniania zdjęć, które mogły zostać wykonane w związku z wypadkiem. Jak tylko sytuacja się wyjaśni, przekażemy dalsze informacje" - czytamy w oficjalnym komunikacie parku. 

 

dsk/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie