Nowa Kachowka. Kontratak Ukraińców. Wysadzili rosyjski skład amunicji

Świat
Nowa Kachowka. Kontratak Ukraińców. Wysadzili rosyjski skład amunicji
Twitter/TYPXA
Ukraińcy przekazali, że pozbawili Rosjan nie tylko amunicji ale i sprzętu wojskowego

Huk wstrząsnął okupowanym miastem Nowa Kachowka w ukraińskim obwodzie chersońskim. Broniąca się armia przeprowadziła kontrofensywę i zniszczyła rosyjski magazyn amunicji. Jej Sztab Generalny podał również, że żołnierze Ukrainy "ostro zdławili" próbę szturmu najeźdźców w obwodzie charkowskim.

Ukraińcom udało się kolejny raz zniszczyć składy amunicji Rosjan w okolicach okupowanej Nowej Kachowki w obwodzie chersońskim. Do internetu trafiły nagrania, na których widać, że skala zniszczeń jest spora.

 

Jak informują ukraińskie media i blogerzy, detonacji amunicji Rosjan dokonano w poniedziałkowy wieczór, po godz. 22:00 lokalnego czasu. Nad miastem bezprawnie przejętym przez najeźdźców zaczął unosić się dym, łatwo było też dostrzec płomienie.

 

Kolejna kontrofensywa Ukraińców w Nowej Kachowce

Ukraińskie Dowództwo Operacyjne "Południe" poinformowało o stratach Rosjan. W bilansie, poza wysadzeniem magazynu broni, czytamy też o 52 zniszczonych wyrzutniach rakietowych, haubicy Msta-B oraz siedmiu pojazdach opancerzonych i samochodowych.

 

ZOBACZ: Minister obrony Ukrainy: Gromadzimy milion żołnierzy, by odbić tereny na południu

 

To kolejny atak na rosyjskie składy w Nowej Kachowce. W podobnej, piątkowej kontrofensywie zginęło ponad 100 Rosjan zginęło, a około 200 zostało rannych. Celem był wówczas także punkt dowodzenia armii rosyjskiej.

Sztab Generalny Ukrainy: Ostro zdławiliśmy próbę szturmu Rosjan

We wtorek siły broniącego się kraju przekazały też, że "ostro zdławiły" próbę szturmu rosyjskiej armii w kierunku Dementijiwki w obwodzie charkowskim, a także na kierunku słowiańskim.

 

W komunikacie ukraińskiego Sztabu Generalnego dodano, że ukraińskie lotnictwo i siły rakietowe oraz artyleria kontynuują uderzenia w magazyny amunicji, miejsca zgromadzenia "żywej siły" i sprzętu wojskowego rosyjskiej armii.

wka/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie