Częstochowa. Policja opublikowała zdjęcia zwłok. Mężczyzna został przejechany, gdy leżał na pasach

Polska
Częstochowa. Policja opublikowała zdjęcia zwłok. Mężczyzna został przejechany, gdy leżał na pasach
Komenda Miejska Policji w Częstochowie
Mężczyzna położył się na pasach, chwilę później przejechał po nim samochód

Policja w Częstochowie zdecydowała się opublikować zdjęcia zwłok mężczyzny, prosząc o pomoc w jego identyfikacji. Udostępniła też nagranie, na którym widać, że położył się na przejściu dla pieszych. Zginął przejechany przez busa, którego kierowca uciekł z miejsca wypadku. Gdy go zatrzymano, był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w środę, 6 lipca, około godziny 4:00 przy alei Wolności w Częstochowie. Policjanci dotarli do szokującego nagrania z monitoringu, na którym widać jak nieznany mężczyzna kładzie się na środku przejścia dla pieszych. Leżącego mężczyznę najpierw omija samochód, a po chwili najeżdża na niego dostawczy mercedes. Wideo zostało opublikowane w sieci.

 

Poszkodowany zmarł na miejscu.

 

- Śledczy ustalili, że kierowca mercedesa nie zachował ostrożności zbliżając się do pasów, a po najechaniu na pieszego pojechał dalej i nie udzielił mu pomocy. W dodatku w chwili zatrzymania badanie wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu. Miał 0,32 promila. Śledczy ustalą, czy w chwili zdarzenia również znajdował się pod jego działaniem, a jeśli tak, to jakie było jego stężenie - poinformowała w sobotę oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

 

WIDEO: Częstochowa. Mężczyzna został przejechany, leżąc na pasach

 

Wczoraj kierujący pojazdem został doprowadzony do prokuratury. Tam, na podstawie zebranego materiału dowodowego, usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Grozi mu do 12 lat więzienia. Decyzją sądu został objęty policyjnym dozorem.

 

ZOBACZ: Konfiskata aut. Kiedy policja będzie mogła zabrać kierowcy samochód, wyjaśniamy

 

W dalszym ciągu nie ustalono tożsamości poszkodowanego. Policja zamieściła zdjęcia zwłok, prosząc o pomoc w ich identyfikacji.

 

Jak podano w rysopisie, poszkodowany to mężczyzna w wieku około 50 lat. Miał 172 cm wzrostu, ciało krępej budowy i krótkie, jasne włosy. Był ubrany w biały t-shirt, w niebieskie i czerwone paski, spodnie jeansowe i zielone buty sportowe. 

 

jsd/ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie