Bosak: Braun uważa, że nie należy prowokować Rosji. Ja się z tym nie zgadzam

Polska
Bosak: Braun uważa, że nie należy prowokować Rosji. Ja się z tym nie zgadzam
Polsat News
Krzysztof Bosak

Sejm w czwartek zdecydował o ratyfikacji dokumentów akcesyjnych dot. przyjęcia do NATO Szwecji i Finlandii. Jedynym posłem, który głosował przeciwko był poseł Konfederacji Robert Winnicki. Z kolei Grzegorz Braun wstrzymał się od głosu. Gościem "Graffiti" był ich partyjny kolega Krzysztof Bosak.

- Natychmiast po głosowaniu Robert Winnicki zadeklarował, że była to pomyłka i wynikało to z tego, że głosowanie nad akcesją do NATO Finlandii i Szwecji zostało rozbite na dwa głosowania, a nie odbyło się w jednym. Kolejna ustawa, to ustawa, której nie popieramy - tłumaczył Krzysztof Bosak.

 

- Odbyliśmy na ten temat dłuższą dyskusję i nie mam wątpliwości co do stanowiska Roberta - zaznaczył polityk. Grzegorz Kępka zapytał również o decyzję Grzegorza Brauna, który wstrzymał się od głosu. - To jest zdanie odrębne. Akurat Grzegorz Braun ma taką linię, iż uważa, że nie należy prowokować Rosji. Ja osobiście się z tym zdaniem nie zgadzam. Uważam, że rozszerzenie Sojuszu służy polskiemu bezpieczeństwu narodowemu - odparł Bosak.

Kontrowersyjne wypowiedzi polityków Konfederacji

Dziennikarz zapytał Bosaka o wypowiedzi polityków Konfederacji na temat Ukrainy, Rosji i NATO. Np. o słowa Janusza Korwin-Mikkego, kiedy ocenił, że Władimir Putin byłby dobrym prezydentem Polski.

 

- Wyciąga pan stare wypowiedzi po to, żeby nas zaatakować - stwierdził polityk Konfederacji. - Część z tych wypowiedzi jest słuszna, z częścią się nie zgadzam. Natomiast jeżeli chce pan polityków obłych, śliskich, którzy nie mają wyrazistych poglądów, to trzeba zapraszać polityków Platformy Obywatelskiej albo najbardziej wyrachowanych polityków Lewicy - mówił dalej.

 

[WIDEO] Krzysztof Bosak w "Graffiti":

 

 

- Natomiast Konfederacja jest partią wyrazistą, która kontestuje większość rzeczy w głównym nurcie debaty. Uważamy, że w głównym nurcie debaty dominuje hipokryzja. Uważamy, że PiS zdradził swoich wyborców. Jest partią oportunistów, którzy udają obrońców polskiego narodu - dodał.

 

- Z niektórymi wypowiedziami czy to Janusza Korwin-Mikkego, czy Grzegorza Brauna nie zgadzam się, natomiast uważam, że są wystarczająco przebojowi i przyciągają wystarczająco przebojowych ludzi, żeby z nimi zrobić coś dobrego dla Polski - ocenił Bosak.

Immunitet posłów Konfederacji

Do komisji regulaminowej w Sejmie wpłynęły wnioski o odebranie immunitetu posłom Konfederacji. Krzysztof Bosak stwierdził, że to dla niego zaskoczenie.

 

ZOBACZ: Konfederacja. Robert Winnicki: Żądamy uznania ambasadora Melnyka za persona non grata

 

- Jeżeli to ma związek, tak jak pan mówi, z maseczkami, to jest dosyć kuriozalne, np. kierowanie przeciwko mnie takiego zarzutu, bo byłem wśród tych polityków, którzy akurat tę nieszczęsną maseczkę zakładali i sam w tej chwili mam wątpliwości czy nie był to błąd - zaznaczył poseł.

 

- Mamy już w tej chwili 186 badań naukowych, które pokazują, że to nie zmniejsza transmisji wirusa. Natomiast uległość wobec rządu zachęca rząd do robienia coraz większych nadużyć wobec obywateli - powiedział.

 

Wcześniejsze odcinki programu "Graffiti" możesz zobaczyć tutaj.

jk/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie