Polskie czołgi w Ukrainie. "Walczymy z naszym wspólnym wrogiem"

Świat
Polskie czołgi w Ukrainie. "Walczymy z naszym wspólnym wrogiem"
Facebook/Сухопутні війська ЗС України
Polskie czołgi w Ukrainie

Ukraińskie wojska lądowe opublikowały wyjątkowe zdjęcia. W poście zamieszczonym w mediach społecznościowych Ukraińcy podziękowali Polakom i Czechom za przekazanie czołgów, dzięki którym mogą "walczyć o Ukrainę, Czechy, Polskę. O każdy metr naszej słowiańskiej ziemi".

"Wsparcie bratnich narodów polskiego i czeskiego jest dla nas najcenniejsze. Dzięki waszym czołgom walczymy z naszym wspólnym, wieloletnim wrogiem. Walczymy o Ukrainę, Czechy, Polskę. O każdy metr naszej słowiańskiej ziemi" - napisano w komunikacie.

 

"Jesteśmy wdzięczni Polakom i Czechom za waszą pomoc i wsparcie dla naszego wojska oraz naszych obywateli, którzy znaleźli spokój w waszych krajach, nie bojąc się rosyjskich bomb i rakiet. Jesteśmy razem" - piszą dalej ukraińskie wojska lądowe.

 

 

Polskie czołgi w Ukrainie

Pod koniec kwietnia Mateusz Morawiecki potwierdził na antenie Polsat News słowa Borisa Johnsona, który powiedział o przekazaniu polskich czołgów Ukrainie. Premier nie podał konkretnej liczby, ale szacuje się, że Polska przekazała broniącemu się sąsiadowi ponad 200 maszyn.

 

ZOBACZ: Białoruś ustawiła drewniane czołgi przy granicy z Ukrainą. Łukaszence brakuje sprzętu

 

To zmodernizowane T-72M1 i T-72M1R. W porównaniu do standardowej wersji charakteryzują się mocniejszymi silnikami, ale przede wszystkim są wyposażone w systemu pozwalające na walkę w nocy, co w wielu sytuacjach przekłada się na przewagę wojsk ukraińskich nad rosyjskimi.

jk/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie