Niemcy. Wiatr poderwał dmuchany zamek. Dziewięcioro dzieci zostało rannych

Świat
Niemcy. Wiatr poderwał dmuchany zamek. Dziewięcioro dzieci zostało rannych
Tony Foster/Flickr/CC BY-ND 2.0

Wiatr poderwał dmuchany zamek, unosząc bawiące się na nim dzieci - poinformowało Deutsche Welle. Konstrukcja wzniosła się na kilka metrów i dzieci spadły na ziemię. Dziewięcioro z nich zostało rannych, w tym pięcioro - ciężko.

Do wypadku doszło w niedzielę w miejscowości Gonderhausen im Hunsrueck w landzie Nadrenia-Palatynat na zachodzie Niemiec. 

 

Silny podmuch wiatru poderwał dmuchany zamek, który służył za trampolinę dla dzieci - poinformowała policja. Konstrukcja wzniosła się na wysokość kilku metrów, unosząc bawiące się na niej dzieci. Zaczęły one spadać na ziemię z 4-5 metrów.

Pięcioro dzieci zostało ciężko rannych

Dziewięcioro zostało rannych, w tym pięcioro odniosło ciężkie obrażenia. Czworo z nich zostało przetransportowanych do szpitali helikopterami.

 

Policja wszczęła postępowanie w tej sprawie.

 

ZOBACZ: Niemcy. Zaginiony 8-latek spędził 8 dni w kanale. Odnaleziono go przypadkiem

 

Do wypadku doszło podczas rozgrywanego w miasteczku dziecięcego turnieju piłkarskiego. W wydarzeniu brało udział ponad 100 osób - podało Deutsche Welle.

 

Portal przypomina, że do podobnego wypadku doszło w sobotę w miejscowości Tonndorf w Turyngii. Tam wiatr przewrócił dmuchaną trampolinę. Wówczas troje dzieci zostało rannych.

msm/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie