Atak hakerski na konta brytyjskiej armii w mediach społecznościowych

Świat
Atak hakerski na konta brytyjskiej armii w mediach społecznościowych
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/joffi; Twitter
Na profilach, których nazwy zmieniono, pojawiły się materiały związane z kryptowalutami i NFT

Brytyjska armia prowadzi dochodzenie w sprawie ataku hakerskiego na jej konta w mediach społecznościowych. Na profilach, których nazwy zmieniono, pojawiły się materiały związane z kryptowalutami i NFT. Na Twitterze poinformowano, że Wielka Brytania zaatakuje Pakistan.

W niedzielę kanał brytyjskiej armii na YouTube zmienił nazwę na Ark Invest. Pojawiły się tam filmy promujące kryptowaluty. W nagraniach wykorzystano wizerunek multimiliardera Elona Muska - podaje BBC News.  

 

 

Nazwa konta na Twitterze została zmieniona na Bapesclan. Jako zdjęcie profilowe ustawiono wizerunek małpy z kreskówek w makijażu klauna. 

 

ZOBACZ: Przewidywanie przestępczości z wyprzedzeniem. Naukowcy opracowali technologię

 

W jednym z wpisów poinformowano, że Wielka Brytania zaatakuje Pakistan. Ponadto podano dalej kilka tweetów dotyczących NFT. Po chwili konto upodobniło się do popularnego profilu, zajmującego się tematyką cyfrowej rzeczywistości. 

 

Brytyjskie ministerstwo obrony: Armia poważnie traktuje bezpieczeństwo informacji 

"Jesteśmy świadomi naruszenia kont wojskowych na Twitterze i YouTube, a dochodzenie jest w toku" - poinformowało biuro prasowe brytyjskiego MON w niedzielny wieczór. 

 

ZOBACZ: Protesty w Uzbekistanie. Ofiary wśród cywilów i funkcjonariuszy

 

"Problem naruszenia kont wojskowych na Twitterze i YouTube, które miało miejsce wcześniej, został rozwiązany. Trwa śledztwo. Armia bardzo poważnie traktuje bezpieczeństwo informacji. Dopóki dochodzenie nie zostanie zakończone, nie będziemy komentować tej sytuacji" - podano w kolejnym komunikacie, który ukazał się przed północą. 

dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie