Minister klimatu Anna Moskwa: Wprowadzamy program Czyste Powietrze Plus

Polska
Minister klimatu Anna Moskwa: Wprowadzamy program Czyste Powietrze Plus
PAP/EPA/JULIEN WARNAND
Minister Anna Moskwa

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wprowadza program Czyste Powietrze Plus, w którym będzie można w szybki sposób uzyskać środki w wysokości 50 proc. wartości całych prac jeszcze przed ich rozpoczęciem - poinformowała na sobotniej konferencji prasowej minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Minister Anna Moskwa zaznaczyła, że do tej pory były już trzy główne parametry, główne grupy programu Czyste Powietrze.

 

ZOBACZ: "Debata Dnia". Marcin Porzucek z PiS: Nie poświęcajmy KPO 99 proc. czasu

 

- Dzisiaj wprowadzamy program Czyste Powietrze Plus. Plus to jest po pierwsze możliwość prefinansowania. Już 15 lipca będzie można złożyć kompleksowy wniosek w programie Czyste Powietrze - powiedziała Moskwa. W mediach społecznościowych minister dodała, że maksymalna kwota dotacji wzrosła do 79 tys. zł.

 

Środki jeszcze przed rozpoczęciem prac

Jak mówiła minister Moskwa, różnicą w stosunku do dotychczasowych zasad jest to, że będzie można uzyskać w szybkim czasie prefinansowanie do 50 proc. tej kwoty, która będzie całkowitą kwotą wszystkich naszych prac. Oznacza to, że odbiorcy programu będą mogli otrzymać połowę kosztów inwestycji, jeszcze przed jej rozpoczęciem.

 

Dodała, że po zakończeniu prac, w przyspieszonej ścieżce beneficjent otrzyma drugą część kwoty, jaką przeznaczył na zadanie realizowane w ramach programu.

"Na program przeznaczymy niemal 2 mld zł"

Minister Moskwa zaznaczyła, że na fundusz zostanie przeznaczone prawie 2 mld zł. Jeżeli będzie się on cieszył popularnością, to rząd wyasygnuje kolejne środki.

 

- Już dzisiaj zachęcamy wszystkich, by dokonali w swoim domu (...) refleksji i przygotowali się do złożenia wniosku na program Czyste Powietrze Plus - mówiła podczas sobotniej konferencji szefowa resortu klimatu i środowiska.

 

ZOBACZ: "Polska musi wywiązać się ze zobowiązań". Szefowa KE o pieniądzach z KPO

 

- Przeznaczamy na ten fundusz prawie 2 mld zł. Jeżeli będzie się cieszył popularnością, jeśli będzie dobrze funkcjonował, jesteśmy też gotowi na przeznaczenie kolejnych środków - mówiła. 

 

mst/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie